Komora fitness: Provozovatelé jsou zoufalí, sčítáme ztráty

foto Fitness centrum, posilovna - ilustrační foto.

Praha - Provozovatelé fitness center a posiloven jsou zoufalí. Opatření k jejich uzavření vláda oznámila bez dohody, jen několik hodin před tím, než začne platit. Sčítají se odhadované ztráty. ČTK to v reakci na oznámení nových vládních restrikcí proti koronaviru řekla prezidentka České komory fitness Jana Havrdová.

Provozovatelé fitness a dalších sportovních zařízení se podle Havrdové dozvěděli o uzavření, které začne platit po půlnoci, až z tiskové konference po jednání vlády. "Tušili jsme, že nějaká další omezení budou zavedena, ale nečekali jsme takto striktní zákaz, navíc v řádu hodin," uvedla Havrdová.

Sektor se podle ní velmi těžko vzpamatovával už z jarní vlny pandemie a nuceného uzavření. Podle nedávného průzkumu komory příjmy 50 procent a méně ve srovnání s loňským rokem eviduje polovina tuzemských fitness center. Přitom zhruba 40 procentům fitness center se kvůli zvýšeným hygienickým a bezpečnostním pravidlům zvýšily výdaje o deset až 20 procent.

Opatření má platit následujících 14 dnů, podle Havrdové ale tato doba není nijak garantovaná a je těžké předvídat, jak se bude situace dál vyvíjet. Česká komora fitness aktuálně zjišťuje od svých členů odhadované škody a nástroje, které by jim mohly za aktuální situace nejúčinněji pomoci.

Podle Havrdové ve fitness centrech, kterých je v ČR asi 1200, fungují velmi přísná hygienická a bezpečnostní opatření, která mají zamezit šíření nákazy. Je podle ní navíc prokázáno, že pohybová aktivita prospívá lidskému organismu, dodala.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 22. října 2020

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď