Komora fitness: Neprodloužení nouzového stavu je šance otevřít

foto Ilustrační foto - Žena cvičí pod dohledem trenérky 3. prosince 2020 v posilovně Cardio fitness v České Lípě. Fitness centra a posilovny mohou po zmírnění vládních opatření proti šíření koronaviru obnovit provoz, jejich klienti jsou ale povinni mít při cvičení roušky.

Praha - Neprodloužení nouzového stavu je podle České komory fitness příležitostí od pondělí sportoviště otevřít. Pro fitness centra připravila pravidla bezpečného provozu. Nadále sleduje situaci a případná další rozhodnutí vlády. ČTK to dnes sdělila prezidentka České komory fitness Jana Havrdová.

Odvětví fitness je podle komory kvůli protiepidemickým restrikcím vlády přes čtyři měsíce prakticky paralyzováno a nemůže poskytovat služby. "To má dalekosáhlé dopady jak na ekonomickou situaci všech provozovatelů i dalších fitness profesionálů, tak zejména na zdraví občanů České republiky. Právě pravidelná fyzická aktivita je cestou k dobré kondici tělesné i duševní a jednoznačně zvyšuje imunitu," uvedla dnes v článku na svém webu.

Mnoho mezinárodních studií podle České komory fitness dokazuje, že při dodržení přísných hygienických a bezpečnostních opatření, je obor bezpečný. Míru rizika podle komory určuje chování každého jednotlivce, provozovatele fitness i klientů.

Zásadní je pravidelný úklid a dezinfekce prostor i pomůcek, zajišťování rozestupů a zabraňování shlukování. Komora doporučuje, aby personál fitness i klienti podstupovali antigenní testy. Lidé by neměli sportoviště navštěvovat, pokud se necítí dobře. Sami by měli myslet na dezinfekci rukou i pomůcek a dodržování rozestupů.

"Naše doporučení však mohou být zásadně ovlivněna v následujících dnech, kdy se rozhoří právní bitva o to, jaká pravidla budou platit obecně, nebo v jednotlivých krajích. Všechny novinky sledujeme a budeme o nich dále informovat," uvedla dále komora.

Poslanci na čtvrtečním jednání zamítli další žádost vlády o prodloužení nouzového stavu, na základě kterého zakázala například provoz sportovišť. Stav nouze platí od 5. října, měl by skončit s nedělí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 26. října 2021

Očekáváme v 23:00 7°C

Celá předpověď