Kodiaq RS Challenge za 1,4 milionu bude nejdražší škodovkou

foto Ilustrační foto - Návštěvníci si prohlížejí automobil Škoda Kodiaq RS na výstavišti v Lysé nad Labem na Nymbursku, kde 9. listopadu 2018 začala výstava automobilů, motocyklů a jejich příslušenství Autosalon Kola 2018. Potrvá do 11. listopadu.

Praha - Škoda Auto uvedla na trh svůj dosud nejdražší vůz určený na běžné silnice. Limitovaná edice Kodiaq RS Challenge začíná na 1,399 milionu korun, s příplatkovou výbavou se cena přehoupne přes 1,5 milionu Kč. Dosud byl nejdražší škodovkou běžný Kodiaq RS se základní cenou kolem 1,2 milionu. Vyplývá to z informací Škody.

Škoda plánuje výrobu jen 300 vozů v provedení RS Challenge. "Model Kodiaq RS je důležitou součástí nabídky značky Škoda již od začátku prodeje. V loňském roce činil podíl verze RS na celkových prodejích této modelové řady zhruba 17 procent," uvedl vedoucí prodeje Škody v ČR Jiří Maláček. Základem Kodiaku RS i limitované edice je dvoulitrový diesel se dvěma turby o výkonu 176 kW.

V porovnání s běžným modelem RS nabízí nový akční model ve standardní výbavě například paket "Asistovaná jízda 2.0" zahrnující asistenty udržování a změny jízdního pruhu, parkovací asistent a adaptivní tempomat až do 210 km/h, devět airbagů, vyhřívaný volant nebo rádio nejvyšší řady Columbus s navigací a 9,2“ obrazovkou. Na přání je například nezávislé topení, panoramatická střecha nebo sklápěcí tažné zařízení.

Kodiaq RS Challenge přesto není úplně nejdražším vozem v nabídce Škody. Tím je rallyeový speciál Fabia R5 Evo s cenou začínající těsně pod pěti miliony korun, který však do běžného provozu nesmí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 26. května 2020

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď