Koalici pro Královéhradecký kraj povede exšéf lidovců Bělobrádek

foto Bývalý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na sjezdu lidovců v Brně 29. března 2019.

Hradec Králové - Lídrem Koalice pro Královéhradecký kraj pro krajské volby v roce 2020 bude poslanec a bývalý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Součástí koalice by kromě KDU-ČSL měly být nadále Hradecký demokratický klub (HDK) a Volba pro město (VPM). O kandidátech lidovců pro kandidátku Koalice pro Královéhradecký kraj v pátek rozhodla krajská nominační konference strany. ČTK to dnes řekl volební manažer lidovců Martin Machů.

Z 37 delegátů konference dostal Bělobrádek 36 hlasů. "Bez funkce předsedy strany jsem se letos mohl daleko více věnovat práci poslance, krajského a městského zastupitele," uvedl Bělobrádek. Zkušenosti z vysoké politiky chce využít i na komunální úrovni. Kromě poslance je Bělobrádek i zastupitelem ve svém domovském Náchodě a Královéhradeckém kraji.

Koalice pro Královéhradecký kraj při volbách v roce 2016 získala deset procent hlasů a následně se stala součástí vládnoucí pětikoalice s ČSSD, ODS, TOP 09 a uskupením Starostové a Východočeši. Koalici pro Královéhradecký kraj do minulých voleb vedl současný náměstek hejtmana Vladimír Derner (KDU-ČSL). Bělobrádek kandidoval na druhém místě, ale díky preferenčním hlasům se dostal na první místo.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 23:00 23°C

Celá předpověď