Knižní čtvrtek opět nabídne 15 novinek, mj. knihu o Hilšerovi

foto Spisovatel a novinář Jan Dražan (vlevo) a senátor Marek Hilšer s dcerou vystoupili 7. února 2019 v Praze na tiskové konferenci s autory Velkého knižního čtvrtku, který se bude konat 14. března.

Praha - Letošní jarní Velký knižní čtvrtek nabídne 14. března tradičních 15 novinek různých žánrů od českých a zahraničních autorů. Jednou z nich bude i životopisná kniha o prezidentském kandidátu Marku Hilšerovi Tango pod Hradem. Vedle ní se na pultech knihkupců objeví například Obchodníci se strachem Vítězslava Kremlíka, Deník šílené markraběnky od Zity Pallaviciniové nebo román Pavola Rankova s názvem Legenda o jazyku. Nepomucký 1972. Vybrané knihy dnes představili novinářům zástupci projektu.

V knize Tango pod Hradem Hilšer vypráví o svém vstupu do politiky a zamýšlí se nad stavem české společnosti. Na knize vedle něj pracoval i novinář Jan Dražan a Jan Pergler. "Příběh pana Hilšera mě fascinoval. Mezi prvním a druhým kolem, kdy pan Hilšer získal půl milionu hlasů, uzrála tato myšlenka a rozhodli jsme se ho oslovit," uvedl Dražan.

Další novinkou, která se v rámci projektu představí, bude kniha Reného Nekudy Příběhostroj. Obsahuje 60 úkolů, her a zadání příběhů, které mají rozvíjet čtenářskou gramotnost, kreativitu a obrazotvornost. "V knize si máte vylosovat nějakou kombinaci postav a předmětů. Kombinací je tam více než 20 milionů," řekl Nekuda.

Vedle toho Vítězslav Kremlík v knize Obchodníci se strachem odhaluje, jak se vyrábí zprávy o katastrofách prostřednictvím statistických triků, a věnuje se skandálům kolem manipulací OSN s daty o globálním oteplování. Česko-nigerijský autor Obonete S. Ubam pak ve své novince Sedm let v Africe zachytil své osudy v Nigérii coby dědice trůnu místního kmene. V rámci knižního čtvrtku vyjde i první díl zamýšlené trilogie od Philipa Pullmana s názvem Kniha Prachu. Kompletní seznam knih je zveřejněn na webu www.velkyctvrtek.cz.

Velký knižní čtvrtek se v Česku koná po vzoru Británie. Pořadatelé začínali s jedním za rok a měl pomoci knihám a knihkupcům v době ekonomické krize, později se rozrostl na dvě opakování za rok.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 17. září 2019

Očekáváme v 15:00 18°C

Celá předpověď