Kladno s Jágrem v sestavě podlehlo v Přerově 3:4 po nájezdech

foto Utkání 19. kola první hokejové ligy: HC Zubr Přerov - Rytíři Kladno 9. ledna 2021 v Přerově. Zleva Jan Štefka z Přerova a Jaromír Jágr z Kladna.

Praha - Hokejisté Kladna nastoupili potřetí v sezoně s Jaromírem Jágrem v sestavě a prohráli v 19. kole první ligy v přímém souboji o čtvrté místo v Přerově 3:4 po samostatných nájezdech. Osmačtyřicetiletý majitel Rytířů tak musel poprvé na ledě v tomto ročníku strávit porážku. První Jihlava podlehla doma Benátkám nad Jizerou 3:4 po samostatných nájezdech a vede už jen o dva body před druhou Porubou, která zdolala doma Ústí nad Labem 4:3. Třetí Vrchlabí vyhrálo ve Vsetíně 4:2.

Jágr po zápase 16. prosince doma proti Jihlavě (7:5) a ve středu v Kolíně (2:1) strávil v Přerově na ledě 20 minut a 10 sekund a podobně jako v minulém utkání nebodoval. Na kontě má druhý nejproduktivnější hráč historie NHL za tři duely jednu asistenci.

Kladno se v Přerově ujalo vedení v polovině úvodního dějství díky Tomáši Pitulemu. V 15. minutě vyrovnal v přesilové hře po teči Tomáš Doležal a v čase 32:33 otočil stav z trestného střílení Karel Plášek.

Vzápětí domácí přišli o zraněného gólmana Lukáše Klimeše, jehož nahradil v první lize debutující Martin Holík. Tomu pomohla v 38. minutě při kladenské přesilovce pravá tyč po Jágrově střele, ale 64 sekund před koncem druhé části vyrovnal Marek Račuk. Ve 43. minutě se v početní výhodě trefil podruhé Plášek, ale v čase 55:42 vynutil prodloužení Nicolas Hlava. V nájezdech rozhodl v deváté sérii Darek Hejcman.

Jihlavská Dukla prohrála druhý z posledních tří zápasů. Nad Benátkami nad Jizerou třikrát vedla. Na gól Patrika Čermáka z konce úvodní třetiny odpověděl ve 22. minutě Kryštof Hrabík, na gól Jiřího Fronka ještě z druhé části zareagoval v čase 52:02 Martin Böhm a poté, co za 50 sekund vrátil týmu z Vysočiny náskok Josef Skořepa, vynutil 27 vteřin před třetí sirénou prodloužení Vojtěch Jiruš. V sedmé sérii rozstřelu rozhodl Tomáš Cibulka.

Počtvrté za sebou vyhrála Poruba. Dostal ji v 9. minutě do vedení Jan Hudeček, jemuž asistoval slovenský útočník Lukáš Klíma. Nová posila nastoupila za Ostravany poprvé. Třicetiletý synovec mistra světa z roku 1985 z Prahy a vítěze Stanleyova poháru z roku 1990 s Edmontonem Petra Klímy hrál v minulé sezoně v první lize za Chomutov a Kadaň, v tomto ročníku dosud nehrál.

V 15. minutě zvýšil slovenský obránce Lukáš Kozák na 2:0 a za Ústí nad Labem snížil v úvodu druhé třetiny Ondřej Bláha. Ve třetí třetině se nejdříve trefil v početní výhodě pět Kozák, na přesilovkové snížení Jiřího Drtiny odpověděl Jurij Žolobov a 33 sekund před koncem zkorigoval výsledek Martin Tůma.

Nováček Vrchlabí také slavilo čtvrté vítězství v řadě, Vsetín naopak prohrál popáté v posledních šesti kol. Valaši už v 5. minutě prohrávali 0:2, když v přesilové hře otevřel skóre Martin Heřman. Za 33 sekund se prosadil i Patrik Urban. Vsetín ztrátu smazal díky Lubomíru Štachovi a Antonínu Pechancovi, ale hostům vrátil vedení Jiří Hozák, jemuž byl ještě 31 sekund před koncem poté, co byl faulován v šanci před prázdnou brankou, připsán i technický gól.

Slavia nastoupila bez útočníka Petra Vampoly, který má po dohodě s klubem čtrnáctidenní pauzu a využije ji k doléčení problémů se zády. Během ní bude Slavia podle svého webu řešit i zájem některých extraligových celků o služby osmatřicetiletého mistra světa z Německo 2010.

Proti poslední Kadani zabrali Pražané po dvou porážkách a vyhráli 7:1. Sice prohrávali, ale ještě v úvodní třetině vyrovnali a druhé dějství ovládli v poměru 5:0. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podílel útočník Filip Vlček. Trhači potřetí za sebou nebodovali.

Po sérii sedmi porážek uspěl podruhé za sebou Šumperk, a to v Havířově 3:2 v prodloužení. Rozhodl o tom v čase 63:38 obránce Richard Záruba. Domácím pomohl k zisku bodu jednou asistencí Jan Kloz, který přišel ze Vsetín výměnou za dalšího útočníka Lukáše Bednáře.

Po třech porážkách se radoval Prostějov, který vyhrál v Třebíči 2:0. Branky vstřelil Petr Mrázek a z trestného střílení Matěj Novák. Prvním čistým kontem v sezoně k tomu pomohl díky 44 zákrokům Ondřej Bláha. Po třech duelech bez bodů se dočkal úspěchu Frýdek-Místek, který doma zdolal nováčka Kolínem 6:3. Dvakrát za vítěze skóroval David Klimša a čtyři body za gól a tři asistence si připsal Ondrej Šedivý.

První hokejová Chance liga - 19. kolo:

Slavia Praha - Kadaň 7:1 (1:1, 5:0, 1:0), Přerov - Kladno 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0), Poruba - Ústí nad Labem 4:3 (2:0, 0:1, 2:2), Vsetín - Vrchlabí 2:4 (1:2, 1:1, 0:1), Havířov - Šumperk 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1), Frýdek-Místek - Kolín 6:3 (2:2, 2:1, 2:0), Jihlava - Benátky nad Jizerou 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0), Třebíč - Prostějov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1).

1. Jihlava 18 10 2 3 3 65:43 37
2. Poruba 18 10 2 1 5 58:39 35
3. Vrchlabí 17 11 0 1 5 64:39 34
4. Přerov 18 9 2 2 5 55:42 33
5. Kladno 16 8 2 4 2 64:48 32
6. Slavia Praha 16 7 3 1 5 53:39 28
7. Sokolov 15 7 2 2 4 55:41 27
8. Vsetín 18 7 2 2 7 50:53 27