Kladenská nemocnice vyhlásila stav hromadného postižení osob

foto Nemocniční oddělení určené pro péči o pacienty s nemocí covidem-19 - ilustrační foto.

Kladno - Nemocnice Kladno dnes odpoledne vyhlásila stav hromadného postižení osob, stav už tak platí ve všech pěti nemocnicích, které zřizuje Středočeský kraj, a celkem ve 12 zařízeních v regionu. Kladenská nemocnice se dostala na hranici svých lůžkových kapacit, sdělila ČTK mluvčí kladenské nemocnice Hana Plačková.

Středočeský kraj je zřizovatelem nemocnic v Benešově, Kladně, Kolíně, Mladé Boleslavi a Příbram. Stav hromadného postižení začaly nemocnice v kraji postupně vyhlašovat minulý týden. Při jeho vyhlášení péče v nemocnici nemusí odpovídat obvyklému standardu.

V kladenské nemocnici jsou na hranici úplného vyčerpání hlavě lůžka na jednotkách intenzivní péče. "Dalším důvodem je také maximální personální vytížení a nedostatek dalších personálních kapacit," uvedla Plačková. K dnešku je v nemocnici zhruba 90 pacientů, u kterých byla potvrzena nákaza covidem. Třináct z nich potřebuje hospitalizaci na lůžkách intenzivní péče.

Podle mluvčí nemocnice nadále zajišťuje neodkladnou akutní péči, a to jak v akutních a příjmových ambulancích, tak na lůžkových odděleních.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je sobota 27. listopadu 2021

Očekáváme v 23:00 1°C

Celá předpověď