Kirchnerová oceněná v Cannes natočí road movie s Geislerovou

foto Herečka Aňa Geislerová na červeném koberci před karlovarským hotelem Thermal 28. června 2019 při příchodu na zahajovací ceremoniál mezinárodního filmového festivalu.

Karlovy Vary - Celovečerní debut v podobě road movie s Annou Geislerovou v hlavní roli začne natáčet režisérka Zuzana Kirchnerová. Se svým filmem Bába bodovala coby studentka FAMU v roce 2008 v Cannes, scénář k chystanému filmu Karavan aktuálně získal cenu od Filmové nadace. S premiérou filmu, který bude příští rok vznikat kompletně v italských lokacích a v koprodukci České republiky, Slovenska a Itálie, se počítá znovu do Cannes, sdělil ČTK za produkci snímku Viktor Palák.

Kirchnerová s dvacetiminutovým snímkem Bába zvítězila v roce 2008 na festivalu v Cannes v sekci Cinéfondation, což se řadí k největším úspěchům domácí porevoluční kinematografie. Film vypráví o soužití mladého člověka s blízkým příbuzným, který se zpět do rodiny dostává ve stáří a nemoci.

Se spoluautory Tomášem Bojarem a Kristinou Májovou před několika dny získala ocenění ve scenáristické soutěži Filmové nadace. Režisérka zvolila pro svůj debut žánr road movie a do hlavní role matky vychovávající postiženého syna obsadila Annu Geislerovou, držitelku pěti Českých lvů.

"Příběh matky a jejího syna je vyprávěn lehce a přitom s obrovskou hloubkou a dávkou upřímnosti, která umí být něžná i velmi tvrdá," řekla o své roli Geislerová "Jejich cesta není jen výlet, je to i jejich zásadní životní událost, jak to tak bývá. Ztratit někoho totiž někdy znamená i znovu ho najít. Krásná těžká role, krásný příběh," shrnula herečka.

"Téma filmu Karavan je pro mě veskrze osobní. Můj syn se narodil s Downovým syndromem a postupně se k jeho problémům přidal i autismus," přibližuje vznikající film Karavan Kirchnerová. "Film však není osobní v rovině tohoto konkrétního příběhu - osobní je touha po úniku, touha po vzpouře proti údělu matky postiženého syna. Téma vzpoury se pak promítá i do žánrové volby. Road movie pro mě nejlépe vystihuje matčinu až agresivní touhu žít," vysvětlila.

Producentsky za filmem stojí mladá společnost nutprodukce, která na sebe upozornila především televizními minisériemi Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové a Pustina, na níž pracovali Ivan Zachariáš a Alice Nellis.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je úterý 23. července 2019

Očekáváme v 13:00 30°C

Celá předpověď