Kia odhalila vzhled modelu EV6

foto Kia - Model EV6

Zcela nový přístup k designu svého prvního vozu, který získá výhradně elektrický pohon, zvolili specialisté korejské automobilky Kia. Model EV6, jehož snímky značka poskytla médiím, je totiž po dlouhé době prvním, na jehož přídi se jako součást masky chladiče neobjevuje tradiční motiv “tygřího nosu”.

Fotogalerie

Z bočního profilu se jedná o typický crossover, tedy “kříženec” mezi tradičním hatchbackem a SUV. Zatímco příď působí poměrně konzervativně, design zadní části je výjimečný. Zejména díky protažení linie vzájemně propojených zadních světel až k lemu výřezů pro kola.

Pro snížení koeficientu aerodynamického odporu jsou všechny boční dveře opatřena vysunovatelnými klikami. Pokud vůz jede, tak jsou zarovnány s okolním povrchem.

Výrazně jiný přístup než u dosud nabízených modelů zvolili také autoři interiéru. Z palubní desky odstranili velkou část dosud používaných prvků pro ovládání různých funkcí.

Tlačítka pod centrálním displejem, který je propojený v jeden celek s digitálním přístrojovým štítem, slouží k ovládání klimatizace a audiosystému. Vlastně se ale jedná jen o dotykové plošky.

Zbývající funkce vozidla se nastaví přes menu na displejích, případně pomocí ovladačů na volantu.

Díky použití speciální platformy (využívá ji také třeba model Ioniq 5 sesterské značky Hyundai) budou mít cestující uvnitř modelu EV6 podstatně větší prostor, než který by byl v podobně velkých elektromobilech zkonstruovaných původně pro využití spalovacího pohonu.

Přesné technické parametry automobilka zveřejní později. Předpokládá se ale, že se nebudou příliš lišit od těch ve zmíněném voze Hyundai Ioniq 5. Tedy dvě verze trakční baterie (kapacity 58 nebo 72,6 kWh), výkon až 225 kWh a hlavně schopnost ultrarychlého dobíjení výkonem 350 kW.

Auto se začne také v České republice nabízet ještě během letošního roku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 19. září 2021

Očekáváme v 9:00 12°C

Celá předpověď