Každá krize má i své příležitosti

foto

Dokončujeme pouze zakázky, na které máme konkrétního odběratele. A řešíme, jak bude vypadat nás zákazník po covid-19, říká Zuzana Ceralová Petrofová, jednatelka a prezidentka společnosti PETROF.

Fotogalerie

Od 13. března platí v ČR nouzový stav, který ochromil život celé společnosti. Jak se toto opatření promítlo do chodu celé PETROF GROUP?

Naše PETROF Gallery podléhá vládnímu nařízení, takže máme od 13. března zavřeno. Měli jsme nasmlouváno mnoho akcí – koncertů, eventů, workshopů, to je nyní pryč. Stejně tak i náš maloobchod. Těšíme se, že opět otevřeme náš showroom v Hradci Králové a v Praze. Připravili jsme pro návštěvníky skvělé akce! Na otevření PETROF Café si ale budeme muset ještě počkat.

V jakém režimu pracují vaši zaměstnanci? K jakým krokům jste museli přistoupit?

Počínaje dubnem jsme vyzkoušeli částečný kurzarbeit, dokončujeme pouze zakázky, na které máme konkrétního zákazníka. Nemůžeme vyrábět na sklad. Dvanáct kolegů využije program Antivirus z důvodu nutnosti uzavření provozu. Požádali jsme také o COVID II na překlenutí této obtížné doby. Zatím jsme však nezískali ani korunu, administrativní procesy trvají velmi dlouho.

Působíte v 65 zemích na pěti kontinentech, důležitým trhem je pro vás Čína, odkud se začala pandemie šířit. Měli jste předem signály, že mohou přijít těžké časy - a zároveň i možnost se na ně o trochu dříve připravit?

Vůbec ne, přišlo to ze dne na den. Poslali jsme mnoho zboží na oslavy čínského Nového roku (konec ledna) a najednou jsme zjistili, že začínají velmi striktní opatření postupně v celé Číně a že se maloobchody zavírají.

Z finanční a hospodářské krize, která se rozpoutala ve druhé polovině roku 2008, vyšla PETROF GROUP posílena. Věříte, že tomu bude i nyní? Pokud ano, proč?

Kromě operativních věcí, jak zvládnout krizi, řešíme i strategické věci. Například jak bude vypadat náš zákazník po COVID-19. Každá krize má i své příležitosti, tak uvidíme!

Je v době pandemie stále aktivní volné sdružení PETROF Art Family?

Samozřejmě, s řadou naších členů děláme online koncerty, natáčíme CD nebo připravujeme marketing do budoucna. Mnoho z nich vede online vyučování.

Na vašem webu jste umístili vzkaz s citátem Marca Fabia Quintiliana o daru hudby. Je z 19.3. Doplnila byste ho případně o nějaký novější poznatek z doby, která od 19.3. uplynula?

Kupujme české výrobky, zachráníme sami sebe! To pro české fanoušky. Pro naše mezinárodní fanoušky – hudba spojuje a nezná hranice. Hrajeme pro radost!

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 27. listopadu 2021

Očekáváme v 7:00 -2°C

Celá předpověď