Kampaň Kniha ti sluší opět připomene Světový den knihy

foto Prodej knih, knihkupectví - ilustrační foto.

Praha - Knihovny i knihkupectví ožívají v dubnu akcemi pořádanými pod hlavičkou Kniha ti sluší. Kampaň iniciovaná Svazem českých knihkupců a nakladatelů je oslavou Světového dne knihy a autorských práv, který připadá na 23. dubna. Týden od 23. do 28. dubna tak bude patřit knižním akcím, v plánu jsou křty knih, besedy, autogramiády či doprovodné soutěže, například o nejkrásnější záložku. Cílem kampaně je podpora a propagace české knižní kultury.

Svaz českých knihkupců a nakladatelů pod sloganem Kniha ti sluší prezentuje knihu jako moderní, trendy předmět, který díky svému obsahu může být člověku společníkem ve všech životních situacích. I letos se zapojí nakladatelé, autoři, knihkupectví a také knihovny po celé České republice. Kompletní přehled akcí je na webu kampaně.

Například v Praze zve v úterý Palác knih Luxor na Václavském náměstí na křest knížky Čarodějnice Bordelína od Sandry Dražilové Zlámalové. Pohádku pokřtí herečky Michaela Maurerová, Jana Bernášková a Petra Černocká. V OC Olympia v Brně mohou přijít zájemci na besedu a autogramiádu se spisovatelkou Romanou Skálovou, která se rozhodla popsat život svého čtyřnohého psího miláčka, anglického bulteriéra Dextera. Ani ten nebude na besedě 26. dubna chybět. V Polanově síni Knihovny města Plzně se zas mohou lidé 25. dubna těšit na veřejné čtení z knihy Zikmund 100, vydané u příležitosti stých narozenin Miroslava Zikmunda. Autoři knihy Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek zároveň představí svůj stejnojmenný cestovatelský projekt.

Letošní novinkou akcí pořádaných pod hlavičkou Kniha ti sluší jsou originální papírové tašky, vytištěné v limitovaných edicích a opatřené kresbami Jiřího Suchého a Miroslava Bartáka.

Světový den knihy se slaví od roku 1995 pravidelně ve více než 100 zemích světa. Světová organizace UNESCO pro něj vybrala 23. duben, kdy zemřeli dva velcí literáti: William Shakespeare a Miguel de Cervantes.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je úterý 10. prosince 2019

Očekáváme v 21:00 -1°C

Celá předpověď