Kamara tvrdí, že od incidentu s Kúdelou je denně terčem rasistických urážek

foto Ilustrační foto - Rozzlobený fotbalista Glasgow Rangers Glen Kamara (uprostřed) v odvetném osmifinálovém utkání s pražskou Slavií.

Glasgow - Fotbalista Glasgow Rangers Glen Kamara uvedl, že od konfrontace se slávistickým obráncem Ondřejem Kúdelou v březnovém utkání Evropské ligy je denně terčem on-line rasistických urážek. V rozhovoru pro ITV News finský záložník také řekl, že ho zklamala reakce pražského klubu na incident v závěru zápasu, v němž se podle tvrzení Kamary český obránce dopustil rasistické urážky.

"Viděl jsem jejich fanoušky, jak reagovali. Dostávám (rasistické) urážky na instagramu každý den. Nejsem člověk, který by se tím nějak nechal ovlivnit, takže jsem v pohodě. Ale to, jak se k tomu tým (Slavia) postavil, je smutné," řekl Kamara v televizním rozhovoru. "Mám pocit, že bych měl říct svou verzi. On-line zprávy, které dostávám, rasistické urážky - instagram, twitter, všude. Cítím se jako oběť, to je potřeba říct," dodal.

Kamara v hektickém závěru osmifinálové odvety Evropské ligy před třemi týdny obvinil Kúdelu, že jej rasisticky urazil. Český reprezentant mu předtím s rukou zakrývající ústa cosi pošeptal po jednom z řady nesportovních zákroků domácích. Zhruba hodinu po utkání, které Slavia vyhrála 2:0 a postoupila, Kamara v tunelu do šaten Kúdelu podle tvrzení pražského týmu fyzicky napadl.

Kúdela sice přiznal, že soupeře počastoval nevybíravě, ale rasismus důrazně odmítl. Etická a disciplinární komise UEFA zahájila v úterý s Kúdelou řízení a preventivně mu pozastavila činnost na jedno pohárové utkání. Komise také vyšetřuje Kamaru, a pokud se potvrdí tvrzení Slavie o napadení, může dostat pětizápasový distanc. Kúdelovi hrozí podle BBC v případě prokázaného rasismu trest až na deset zápasů.

Kamara ve středečním televizním rozhovoru zopakoval své tvrzení, že ho Kúdela nazval opicí. "Přišel za mnou a řekl mi, 'jsi z...aná opice a víš, že jsi'." Český fotbalista po zápase uvedl, že Kamarovi řekl: "Jsi z...aný chlápek".

"Od toho okamžiku mi hlavou prolétlo mnoho pocitů: vztek, naštvání, ponížení. Cítil jsem se jako malý kluk," řekl ITV Kamara. "Abych byl upřímný, nevěděl jsem, jak se mám cítit. Dostal jsem se do bodu, kdy jsem byl tak naštvaný, že jsem měl slzy v očích. Takhle jsem se necítil bůhví jak dlouho. Bylo to opravdu divné. Je šílené, že se mi to stalo od kolegy profesionála, něco takového na hřišti nečekáte. Doufám, že už nic takového nezažiju," uvedl rodák z Tampere, jehož rodiče pocházejí ze Sierra Leone.

Kdyby mohl vrátit čas, na protest by prý odešel z trávníku. "Stoprocentně. Trenér se mě pokusil stáhnout ze hřiště, já ale byl ve svém vlastním světě a nikoho jsem neslyšel. Procházel jsem si různými pocity a neposlouchal jsem," řekl Kamara. "Něco takového by se nemělo ve fotbale dít. Nevím, jestli se ještě během našeho života dočkáme změny. Pokud k tomu budu moci nějak přispět, udělám to," dodal sedmadvacetinásobný finský reprezentant.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je čtvrtek 22. dubna 2021

Očekáváme v 21:00 7°C

Celá předpověď