Kabinet projedná poslanecké návrhy i zakázku na dálniční známky

foto Ilustrační foto - Premiér Andrej Babiš (ANO) přichází na schůzi vlády 13. ledna 2020 v Praze.

Praha - Především poslanecké návrhy a nelegislativní materiály má na programu svého dnešního zasedání vláda. Ministři by se v utajeném režimu měli zabývat i podrobnostmi kritizované zakázky na IT systém k dálničním známkám za 401 milionů korun. Premiér Andrej Babiš (ANO) je pro zrušení zakázky, ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) však za ní stojí a hájí ji i Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI). Na programu kabinetu je i odložené projednávání tezí hospodářské strategie pro léta 2020 až 2030.

Pravděpodobně negativní stanovisko zaujme kabinet ke všem třem návrhům Starostů a nezávislých, které má na programu. Materiál na sloučení ministerstev zemědělství a životního prostředí by podle návrhu stanoviska měla vláda označit za nedostatečně zdůvodněný. Negativně se zřejmě postaví i ke dvěma návrhům na změny ve vodním zákoně, které mají dát přednost zachytávání a shromažďování srážkových vod ze staveb a rozšířit možnosti vyvlastňování nemovitostí i pro stavby proti suchu.

Neutrální stanovisko by mohla vláda zaujmout ke změně financování zdravotních služeb v dětských centrech, kterou navrhuje Pardubický kraj. Ministři projednají také návrh ministerstva životního prostředí, který má zajistit ochranu lokality Louky u Přelouče na východě Čech, nebo strategii sociálního začleňování na léta 2021 až 2030.

Vláda se bude zabývat i jmenováním členů své rady pro nestátní neziskové organizace, národním akčním plánem pro duševní zdraví či akčním plánem pro potírání nelegálního obchodu s ohroženými druhy živočichů a rostlin.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je středa 1. dubna 2020

Očekáváme v 21:00 0°C

Celá předpověď