K hokejové dvacítce se připojili hráči z draftu, tým řeší brankářské problémy

foto Ilustrační foto - Hokejový trenér Radim Rulík (na snímku z 1. února 2022).

Brno - Hokejová reprezentace do 20 let pokračuje v přípravě na odložený světový šampionát, který se uskuteční v srpnu v Kanadě. Trenér Radim Rulík měl dnes na brněnském ledě na začátku druhého kempu k dispozici 29 hráčů včetně šesti nových tváří, z nichž pět prošlo nedávným draftem NHL. Problémy ale musí řešit na brankářském postu.

Angína a antibiotika vyřadily ze hry gólmana Patrika Hamrlu a na jeho post povolali trenéři Pavla Čajana, který v minulé sezoně chytal za Ontario Kitchener a nyní v létě podepsal kontrakt s Clevelandem, farmou Columbusu Blue Jackets. Dnes už trénoval společně s dvojicí Jan Bednář, Tomáš Suchánek.

"Každá nominace se nějak vyvíjí, tady to bylo hodně překotné. Už dříve dali přednost přípravám v klubech Nick Malík a Jakub Málek, teď přišla Patrikova nemoc. Šampionát se blíží, a pokud se nic zásadního nestane, pojedou do Kanady tito tři gólmani," vysvětlil novinářům po dnešním tréninku kouč brankářů Ondřej Pavelec.

Na ledě už pod taktovkou hlavního kouče Rulíka ve svižném tempu kroužila šestice David Jiříček, Jiří Kulich, Tomáš Hamara, Matyáš Šapovaliv, Jakub Kos a David Špaček. Stále chyběl Jan Myšák, který by ale měl šampionát stihnout. "Začal s tréninkem bez kontaktu, připojí se k nám na odlet na sever Evropy," řekl Rulík.

Z Brna se totiž dvacítka přesune na čtyři přípravná střetnutí ve Finsku: dvě odehraje s tamní reprezentací a dvě se Švýcarskem. "Pojede tam v tomto kompletním složení. Musíme mít v záloze široký kádr, protože přihodit se může cokoliv," dodal Rulík.

Současné tréninky v brněnské hale Za Lužánkami jsou podle Rulíka zaměřeny především na obranu. "Z ní všechno vychází, defenziva je prioritou. Musí to fungovat, nesmíme ztrácet puky. Jdeme krok za krokem. Kluci na to dobře reagují, tréninky nevypadají vůbec špatně," řekl trenér.

V den návratu z Finska 28. července oznámí trenéři finální nominaci na mistrovství světa, které se uskuteční 9. - 20. srpna v Edmontonu. Čeští junioři do šampionátu vstoupí zápasem se Slovenskem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je čtvrtek 1. června 2023

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď