Jiří Nouza: Nastal čas spojit síly a nastartovat českou ekonomiku

foto Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví

Zavírat oči před svízelnou situací, ve které se česká ekonomika již delší dobu nachází, nic neřeší. Svaz podnikatelů ve stavebnictví a další svazy napříč obory proto spojily síly, aby společně podnikly potřebné kroky, které určí ekonomický vývoj našeho státu v následujících 10 až 30 letech.

Pro tyto účely vznikla analýza SWOT pro Českou republiku, kterou připravili zástupci největších zaměstnavatelských a podnikatelských organizací (Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Svaz podnikatelů ve stavebnictví).

Tato analýza má posloužit jako podklad pro úvodní jednání vládního výboru pro strategické investice plánovaného na podzim. Cílem je popsat současnou situaci v naší zemi z pohledu podnikatelů a zaměstnavatelů, kteří významnou měrou přispívají a mají i nadále přispívat ke konkurenceschopnosti České republiky, její ekonomické prosperitě a stabilitě, hospodářskému růstu a sociální soudržnosti.

Zítra, tedy 1. září 2023, bude o jejích výsledcích zcela určitě řeč na konferenci Česko na křižovatce, vize a strategie pro dalších 30 let, která se uskuteční za účasti předsedy vlády České republiky Petra Fialy v O2 universum Praha. Pořádá ji Hospodářská komora ČR ve spolupráci s dalšími svazy, včetně našeho, a jinými významnými institucemi.

Svaz podnikatelů ve stavebnictví nepříznivou situaci v České republice, která ovlivňuje nejen stavebnictví, ale průmysl celkově, dlouhodobě sleduje. Jsem přesvědčen, že jediným řešením je spojit síly napříč obory a postupovat jednotně. Jsem rád, že se to daří.

Z pozice prezidenta Svazu podnikatelů ve stavebnictví bych nyní rád věnoval pár slov právě našemu odvětví, které je jedním ze zásadních oborů pro fungování státu. Když se mu nedaří a infrastruktura nevzkvétá, můžeme si být jisti, že se to neblaze projeví nejen v ekonomické, ale také v sociální sféře a v konečném důsledku v životní úrovni nás všech.

I proto jsem velmi rád, že se našemu Svazu letos podařilo navázat strategické partnerství s Českou tiskovou kanceláří. Jednou z aktivit v rámci této spolupráce je i nová sekce Stavební průmysl, kterou ČTK spouští v pondělí 4. září 2023 na svém serveru ceskenoviny.cz. Tato sekce se stane centrálním úložištěm článků týkajících se stavebnictví v nejširším slova smyslu. Doporučuji ji pravidelně navštěvovat.

Ing. Jiří Nouza, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je středa 4. října 2023

Očekáváme v 9:00 16°C

Celá předpověď