Jeden ze synů Elona Muska požádal soud o změnu jména a pohlaví

foto Ilustrační foto - Generální ředitel společnosti Tesla a SpaceX Elon Musk dorazil na mediální cenu Axel Springer v Berlíně 1. prosince 2020.

Washington - Syn amerického miliardáře Elona Muska požádal o změnu jména i pohlaví. Nechce být se svým otcem žádným způsobem spojován. Osmnáctiletý Xavier Alexander Musk o změnu jména a pohlaví požádal soud v Kalifornii, oznámila stanice CNN. Chce se jmenovat Vivian Jenna Wilsonová, hodlá tedy přijmout jméno své matky a Muskovy první ženy Justine Wilsonové. Musk, který vede firmy Tesla a SpaceX a je nejbohatším člověkem planety, s ní měl dalších pět dětí.

Xavier v dopise kalifornskému soudu napsal, že si nepřeje být nadále s otcem Muskem spojován "žádným způsobem, formou či podobou". Soud v Santa Monice má o věci rozhodovat v pátek.

Musk byl s kanadskou spisovatelkou Wilsonovou ženatý v letech 2000 až 2008. Prvního syna měli roku 2002, ale v deseti týdnech zemřel; následovaly pak dvojčata, z nichž jedním je Xavier, a trojčata, jimž je nyní 16 let. Další dvě děti má Musk se zpěvačkou Grimes. Žil také s Britkou Talulah Rileyovou.

Podle médií zatím není jasné, co přesně Muskova syna k rozhodnutí vedlo. Média připomínají, že se Musk v minulosti kriticky vyjadřoval o lidech, kteří si nechávají změnit pohlaví. Podporuje také floridského guvernéra Rona DeSantise, jehož kritizuje komunita LGBTQ za zákon, který ve školkách a na základních školách nedovoluje diskutovat s dětmi o homosexualitě a příslušnosti k pohlaví.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 5. července 2022

Očekáváme v 19:00 21°C

Celá předpověď