Je na čase podpořit imunitu

Problémy s imunitou nás trápí především v průběhu zimy a bezprostředně po ní, kdy je naše tělo výrazně oslabené. Cítíme se unaveni a hrozí nám chřipky a onemocnění dýchacích cest.

Enzymy - režiséři imunitního systému

Medicína už zná několik tisíc různých druhů enzymů, které se účastní všech procesů látkové výměny. Bez nadsázky je možné říci, že bez enzymů by neexistoval život. Některé z nich také modulují a řídí imunitní systém. Dokáží ho nastartovat a zvýšit jeho obranyschopnost a ve správný okamžik zase dovedou jeho aktivitu utlumit. Enzymy tedy dokáží udržet imunitní systém ve zdravé rovnováze.

Když imunita na všechno nestačí

Zdravý imunitní systém zajišťuje naše zdraví a umožňuje plnohodnotný život. V životě každého z nás jsou však okamžiky, kdy máme imunitu oslabenou. Nejvíce ohrožena bývá zejména na jaře a na podzim, a také ve dvou životních obdobích: když imunitní systém ještě není plně rozvinut a "vycvičen " - to je období dětství, anebo je už do jisté míry "opotřebován" - to je období stáří. Naše imunita je ale oslabována také průběžně po celý rok např. zvýšenou fyzickou či psychickou námahou, stresem apod. Ve všech těchto případech je vhodné podpořit činnost enzymů, které řídí imunitní pochody v našem těle, dodáním obdobných enzymů zvenčí.

Na rozdíl od jiných léků přírodní enzymy nezasahují proti projevům anebo původci určitého onemocnění, ale mobilizují imunitní systém, aby se organizmus s nemocí vypořádal co nejlépe sám.

Wobenzym pomáhá už přes čtyřicet let

Wobenzym - plakát Nejznámějším enzymovým lékem je Wobenzym. Ve světě si ho lidé kupují už přes čtyřicet let. Jen v České republice ho každý rok užívá více než sto tisíc zákazníků, mnozí z nich opakovaně. Kdyby si sami neověřili, že jim pomáhá, určitě by se k němu nevraceli. Výhodou Wobenzymu je, že působí komplexně. Příznivě ovlivňuje průběh zánětů, zmírňuje otoky a posiluje oslabenou imunitu. Je vhodný i pro děti, které nejčastěji trpí opakovanými záněty dýchacích cest.

Kdy začít s léčbou?

Protože posílení oslabené imunity je dlouhodobý proces, odpovídá tomu i způsob podpůrné terapie. Osoby s oslabenou imunitou by měly začít užívat Wobenzym v období, kdy jsou nejvíce ohroženy - tedy na jaře nebo na podzim, při zvýšené fyzické či psychické námaze anebo stresu, a to po dobu několika týdnů. Pokud už někoho virózy nebo angíny sužují, vyplatí se začít užívat enzymy co nejdříve, protože kromě potřebného posílení imunity Wobenzym pomáhá také rychleji zvládnout onemocnění dýchacích cest a zkracuje tak dobu léčby. Při podávání antibiotik podporuje jejich průnik do tkání a zvyšuje účinek. V období rekonvalescence po skončení nemoci je účinnou obranou proti jejímu případnému opakování anebo přechodu do chronického stavu.

Více na: www.wobenzym.cz

Wobenzym je tradičním lékem z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci. Léčbu dětí konzultujte s lékařem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je středa 6. července 2022

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď