Japonsko chystá EXPO 2025 v Ósace, inspiruje se z Dubaje

foto Japonský pavilon

Nejen představit světu svou specifickou kulturu, ale také odvézt si z Emirátů nápady a klíčová ponaučení bylo záměrem Japonska na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020. Uvedla to generální tajemnice japonského pavilonu Aiko Jabunaka. Japonská Ósaka bude Všeobecnou světovou výstavu hostit v roce 2025, tedy díky posunu právě skončené akce už za tři roky.

"Naším cílem bylo představit světu naši kulturu, historii a inovace a pro hostitelství EXPO 2025 Ósaka získat nápady, které v příštích letech prostudujeme. Navázali jsme přátelství, setkali se s nadnárodními talenty, porozuměli si – tyto zkušenosti přetrvají pro lepší spolupráci. Čelíme mnoha globálním výzvám a společnou prací můžeme vytvořit lepší svět,“ řekla Aiko Jabunaka.

"Existuje řada klíčových poznatků, které si z úspěchu pořadatelů EXPO 2020 v Dubaji odneseme. Zejména jejich nasazení při ochraně zdraví a bezpečnosti a při bezproblémovém provozu během pandemie. Inspirací je pro nás i uspořádání tematických týdnů s širšími souvislostmi a sděleními," dodala.

Ósaka získala statut hostitele Všeobecné světové výstavy 2025 v listopadu 2018, kdy o tom v Paříži rozhodlo hlasování příslušného Mezinárodní úřadu pro výstavnictví (BIE). Jeho členové upřednostnili japonského adepta před ruským Jekatěrinburgem a metropoli Ázerbájdžánu Baku. Ósaka bude hostit světovou výstavu již potřetí, po letech 1970 a 1990.

Heslem výstavy je: Navrhujeme společnost budoucnosti pro naše životy (Designing Future Societies for Our Lives). EXPO 2025 se chce stát místem, kde se budou sbíhat a sdílet světové znalosti, které pomohou řešit globální problémy.

EXPO 2025 se uskuteční se na uměle vytvořeném ostrově Jumešima, a to od 13. dubna do 13. října 2025. Svou účast dosud potvrdilo 80 zemí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 20. března 2023

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď