Jaguar chystá výkonný elektrický sedan

foto Ilustrační foto -

Britská značka Jaguar, která je součástí koncern JLR vlastněného indickou společností Tata, chystá na příští rok odhalení plně elektrického sportovního sedanu. Má se jednat o nejvýkonnější sériový vůz, který kdy Jaguar stvořil.

Nový šéf společnosti Jaguar Land Rover Adrian Mardell v rozhovoru pro britský magazín Autocar uvedl, že tento model bude současně prvním zástupcem nového designového směru této tradiční značky.

Mezí charakteristické vizuální prvky mají patřit ostré úhly, široký postoj a výrazný difuzor.

Finální představení vizáže nového vozu chystá Jaguar na jaro příštího roku, do prodeje by se tak produkční verze měla dostat v průběhu roku 2025.

V rychlém sledu po tomto voze by mělo následovat několik elektrických crossoverů. Éra vozů poháněných spalovacími motory se již zvolna pro Jaguar stává minulostí.

Zřejmě také proto nebude žádný z nových elektromobilů s logem kočkovité šelmy přímým nástupcem stávajících modelů.

Tři nové elektromobily budou sjíždět z výrobní linky v britském Solihullu, stejně jako nový, plně elektrický Range Rover.

Informace o technických parametrech sedanu, ani dalších vozů zatím zveřejněny nebyly. Předpokládá se ale, že dojezd bude kolem 700 kilometrů. Cenovka pak bude odpovídat výkonům i prestiži značky. Má být v přepočtu zhruba 2,8 milionu korun.

 Autonaelektřinu.cz

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď