Izrael podle Damašku zaútočil v noci na přístav Latákíja

foto Následky útoku na přístav ve městě Latákíja, ze kterého syrská vláda obvinila Izrael. 

Damašek - Syrská státní média uvedla, že izraelské letectvo v noci na dnešek zaútočilo na přístav ve městě Latákíja, které je největším obchodním přístavem v Sýrii. Podle státní televize vzplál požár v kontejnerové části přístavu a později se ho podařilo uhasit. Ráno se ozval silný výbuch v Damašku, kde armáda ničila munici zabavenou povstalcům.

Fotogalerie

Zásah přístavu v Latákíji způsobil značné materiální škody, mrtví ani zranění hlášeni nejsou.

Syrská agentura SANA oznámila, že kromě kontejnerové sekce přístavu byla poškozena fasáda místní nemocnice, několik obytných domů a obchodů. Při útoku byla aktivována syrská protivzdušná obrana.

Ráno otřásl Damaškem silný výbuch. Šlo o kontrolovaný odpal munice zabavené povstalcům, oznámila syrská televize. Armáda zbraně likvidovala na damašském předměstí Dúmá.

Povstalci působili dlouho na damašských předměstích. Po letech bojů v roce 2018 armáda oznámila, že má pod kontrolou celé damašské okolí.

Pokud se potvrdí informace, že v Latákíji útočil Izrael, pak je to v prosinci druhý izraelský útok na toto město, uvedla agentura Reuters. Izrael v Sýrii útočí především na spojence její armády - na pozice Íránců a na ně napojeného libanonského Hizballáhu.

Izrael většinou bezprostředně své vojenské akce v Sýrii nepotvrzuje. "Zprávy zahraničních médií nekomentujeme," sdělil dnes k Latákíji mluvčí izraelské armády.

Předchozí útok ze 7. prosince podle úřadů rovněž způsobil škody v přístavu. Tehdy Sýrie žádné oběti neuvedla.

V Latákíji je největší syrský obchodní přístav a asi 20 kilometrů od ní leží letecká základna Hmímím využívaná ruskou armádou.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 7. července 2022

Očekáváme v 9:00 16°C

Celá předpověď