Italský expremiér Berslusconi je znovu v nemocnici

foto Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi.

Milán (Itálie) - Italský expremiér Silvio Berlusconi je znovu v nemocnici, odkud byl po delším léčení propuštěn před třemi týdny. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Šestaosmdesátiletý politik byl hospitalizován na začátku dubna kvůli zánětu plic spojenému s leukémií, milánskou nemocnici San Raffaele opustil po 45 dnech.

Berlusconiho lékaři Alberto Zangrillo a Fabio Ciceri uvedli, že politik je v nemocnici kvůli plánovaným testům a že hospitalizace nesouvisí s žádným náhlým zhoršením jeho stavu. Podle stanice SkyTG24 zůstane Berlusconi v nemocnici přes noc.

O Berlusconiho zdraví se intenzivně mluví od dubna, kdy lékaři poprvé přiznali, že se zakladatel a šéf pravicové strany Vzhůru, Itálie se potýká s chronickou leukémií. V předchozích letech ho limitovaly zejména problémy se srdcem - v roce 2016 postoupil operaci chlopně. V roce 2019 ho lékaři operovali kvůli neprůchodnosti střeva a rok později skončil v nemocnici po nákaze koronavirem.

Berlusconi je více než tři dekády jednou z hlavních postav italské vysoké politiky a opakovaně zastával post premiéra, kterým se stal poprvé v roce 1994. Jeho politický vliv ochabl po roce 2013, kdy ho Senát zbavil mandátu, protože byl odsouzen za daňové podvody. Nyní ale vede stranu, která je součástí vládní koalice, a opět je i senátorem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 30. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď