Interpreti oceněni v cenách Anděl společně vystoupí v Akropoli

foto Ilustrační foto - Zpěvák David Stypka převzal na vyhlášení hudebních cen Žebřík 9. března 2018 v Plzni cenu za druhé místo v kategorii skladba roku.

Praha - David Stypka a Debbi, kteří si v březnu odnesli cenu Anděl v kategoriích sólový interpret a interpretka roku, odehrají 10. prosince dvojkoncert v pražském Paláci Akropolis. Zazpívají písně ze svých alb neboj. a Break. "Bude to trochu party, ale určitě ne vánoční koncert. Od nás koleda nezazní," řekl ČTK Stypka.

Pro Stypku, písničkáře z Frýdku-Místku, znamenalo album neboj. produkované Martinem Ledvinou zásadní kariérní krok. Po letech překročil hranice regionu a svou neotřelou poetikou si podmanil posluchače ze všech koutů republiky. Úspěch zaznamenal především duet s Ewou Farnou Dobré ráno, milá, který stále zní z rádií. Jeho černobílý videoklip v režii Jonáše Červinky na YouTube nasbíral přes šest milionů zhlédnutí.

"David je skvělý zpěvák a výjimečný člověk. Je mi ctí, že s ním odehrají společný koncert v pražské Akropoli. Jen málo lidí na české scéně mě zvládne rozněžnit svým zpěvem a on patří určitě mezi ně. V jeho hlase se snoubí cit s odzbrojující silou," uvedla Debbi.

Také pro Debbi byl zatím poslední albový počin Break z loňského roku důležitý. Hudební kritici v recenzích vyzdvihovali především jeho svěží současný zvuk. Zpěvačka spolupracovala například sMarcellem z indie rockové skupiny No Distance Paradise, písničkářem Jakubem Ondrou i se zpěvačkou a skladatelkou Janou Kirschner.

"Debbi vládne hlasem od pánaboha, je to ten typ zpěvačky, která za celý koncert nezazpívá jediný falešný tón, což ve mně provokuje až lehkou závist. Když jsme se před pár lety poznali, zahrnula mě sérií neuvěřitelných historek ze svého života a já jsem poznal, že prostě zpívá tak, jak žije. Naplno a fantasticky," řekl Stypka.

Zatímco Debbi bude mít v kapele dvě ženy, Stypka si mezi hosty pozval Ewu Farnou a violoncellistku Terezii Kovalovou. "Poměr mužů a žen na pódiu bude vyvážený, takže očekáváme hezký večírek. Pojali jsme to jako trochu netradiční koncert, ale nechci prozrazovat všechna překvapení," dodal Stypka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pondělí 17. června 2019

Očekáváme v 19:00 24°C

Celá předpověď