Iniciativa Poplatky zpět nabízí klientům Bohemia Energy služby, provází to spor

foto Firma Bohemia Energy, která 13. října 2021 oznámila ukončení činnosti, uzavřela své zákaznické centrum v Paláci Archa v Praze v ulici Na Poříčí. 

Praha - Iniciativa Poplatky zpět nabízí bývalým klientům Bohemia Energy zastupování u soudu o náhradu škody. V tiskové zprávě o tom informoval její mluvčí Radim Molnár. Iniciativa dodala, že před lety u soudu zastupovala stovky tisíc lidí, kteří chtěli vrátit poplatky za vedení hypotečních účtů. Zástupci tehdejší iniciativy Poplatky zpět se ale od té současné distancovali a hovoří o parazitování na jménu.

Advokát Petr Toman, který před několika lety zastupoval iniciativu Poplatky zpět ve sporu o navrácení bankovních poplatků, se distancoval od nového webu, který pod stejným názvem nabízí zastoupení bývalým klientům Bohemia Energy. ČTK řekl, že nový web pouze parazituje na jménu původního projektu. Podobně se vyjádřili poslanec ANO Patrik Nacher a advokát Petr Němec, kteří v minulosti s iniciativou také spolupracovali. Mluvčí současné iniciativy Radim Molnár uvedl, že zahraniční vlastník webu je držitelem ochranné známky projektu.

Na nejasnosti kolem nového webu upozornil server Měšec.cz. Zatímco původní iniciativa měla stránky na doméně poplatkyzpet.cz, adresa nových stránek je poplatky-zpet.cz. Toman ČTK řekl, že se po zveřejnění informací o webu spojil s dalšími účastníky původního projektu, kteří o něm také nic nevědí. Advokát web označil za podvodný. "S naší aktivitou a tehdejším projektem to nemá nic společného," řekl. Ohradil se také proti tomu, že na webu je jeho starší fotografie spolu s Nacherem a Němcem. Dodal, že provozovatele webu vyzvali, aby přestali parazitovat na jejich jménech, a pokud tak neučiní, zváží právní kroky.

Od webu se distancoval i Nacher, který dřívější iniciativu podporoval prostřednictvím svého webu bankovnipoplatky.com. Ohradil se i proti formulaci na webu, že s projektem "komerčně spolupracoval". Projekt podle svého vyjádření propagoval, protože s jeho smyslem souhlasil, ale nečinil tak zištně.

Spojení s novým webem odmítl i advokát Němec. "Tato iniciativa nemá s iniciativou Poplatky zpět a zapojenými právníky nic společného. Má fotka je využita neoprávněně. Nic o nich nevím. Web neobsahuje základní údaje a porušuje zákony a advokátní předpisy," uvedl na twitteru.

"Iniciativa poplatkyzpet.cz je držitelem ochranné známky tohoto projektu, kterou v současné době vlastní zahraniční investor," uvedl v reakci na kritiku mluvčí iniciativy Molnár. Toman, Nacher a Němec podle něj s projektem v minulosti pouze spolupracovali, ale nevlastnili jej. "Korektně uvádíme, že tito lidé v minulosti s projektem poplatkyzpet.cz prokazatelně spolupracovali, a to je nezpochybnitelný fakt. Současně nikde neuvádíme, že tito pánové s projektem i nadále spolupracují," sdělil.

Dodal, že novou doménu iniciativa využívá proto, že po ukončení původního projektu spojeného s bankovními poplatky byla ta původní uvolněna, v roce 2018 ji koupil jiný vlastník a nyní již nebyla k dispozici. Podle databáze domén je od 12. března 2018 majitelem domény Petr Němec.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pátek 21. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 -2°C

Celá předpověď