ID. Buzz se ukáže nejpozději za tři měsíce

foto Volkswagen ID. Buzz

Již začátkem příštího roku se odhalí produkční verze sériově vyráběné střední elektrické dodávky Volkswagenu, která svojí koncepcí i designem navazuje na koncept představený na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem v roce 2017.

Fotogalerie

Nyní již je jisté, že vůz, jehož produkci a prodej bude mít na starosti divize Volkswagen Užitkové vozy, půjde do prodeje v osobní a rovněž užitkové – Cargo verzi.

V obou, jak vyplývá z poslední zveřejněné upoutávky s maskovací fólií nalepenou na všech povrchových dílech, bude mít vůz posuvné zadní boční dveře.

Design se pak příliš neliší od čtyři roky starého konceptu. K dispozici by mělo být také dvoubarevné lakování stejně jako u legendárního Transporteru Bulli z roku 1951.

Nyní je již známo prakticky vše důležité o použité technice. Vůz je zkonstruován na základě platformy MEB (stejně jako například vozy ID.3., ID.4, Škoda Enyaq nebo Audi Q4 e-tron). Tomu odpovídá rovněž výkonové spektrum. S jedním motorem bude mít řidič k využití až 201 koňských sil, dvoumotorové provedení (které tedy bude mít poháněna všechna čtyři kola) pak poskytne až 295 koní.

Kapacity použitých vysokonapěťových baterií pak mají sahat od 48 po 111 kWh. S největší verzí by měl dojezd na jedno nabití činit více než 555 kilometrů.

K dispozici má být rychlonabíjení výkonem 135 kW. To znamená, že vůz s baterií s kapacitou 77 kWh se na 80 procent nabije během 26 minut.

Kromě verze určené pro “lidské” řidiče bude ID. Buzz od roku 2025 k dispozici také s plně autonomním řízením.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 23. března 2023

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď