Hyundai odtajnila novou generaci Kony

foto Elektromobil Hyundai Kona.

Korejská značka Hyundai zveřejnila první snímky a rozměry modelu Kona. Toto menší rodinné SUV se v elektrické variantě vyrábělo pro Evropu ve slezských Nošovicích. Tak by tomu mělo být i v případě druhé generace. Ta se, podle informací Autonaelektřinu.cz, začne vyrábět v létě.

Fotogalerie

Nová Kona bude podstatně větší než ta právě končící. Na délku narostla o patnáct centimetrů a bude tedy měřit 4355 milimetrů. Konstruktéři zároveň vůz rozšířili o dva a půl centimetru a o šest centimetrů se natáhl rozvor.

Kona se bude nabízet s celkem třemi typy pohonných ústrojí. Na rozdíl od modelu Kia Niro, s nímž sdílí část techniky, budou moci zákazníci zvolit také „čistě“ spalovací motor. Jednotlivé verze se od sebe odliší také designově. Například plně elektrická verze bude mít pixelové podsvícení na spodní části přídě, „běžná“ Kona dostane výrazné oplastování na náraznících a sportovní Kona N Line zase agresivnější spodní část předního nárazníku.

Elektrickou variantu poznáte rovněž podle dvířek dobíjecí zásuvky. Zůstala nadále na přídi, ovšem posunula se ze středu více ke straně.

Interiér, jak vyznívá ze zatím zveřejněných snímků, nebude moc futuristický. Dominantou je dvojice propojených displejů, velká část důležitých funkcí se nadále spouští či vypíná pomocí klasických fyzických ovladačů.

Hyundai zatím nezveřejnila výkonové parametry a ani například kapacitu trakční baterie u elektromobilu. Je ale pravděpodobné, že konkrétně v tomto případě se zřejmě nebude zásadně lišit od té, kterou vozí ve svých útrobách nové elektrické Niro.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď