Hyundai Ioniq 6 zdrtil konkurenci ve finále Světového auta roku

foto Elektroautomobil Hyundai Ioniq 6.

Po loňském vítězství modelu Hyundai Ioniq 5 získala letos prvenství v odborné anketě Světové auto roku opět tato korejská značka. Díky aerodynamickému sedanu Ioniq 6. Ve finále tento model porazil BMW X1/iX1 a Kiu Niro.

Ioniq 6 získal obdržel titul absolutního vítěze a obsadil také další dvě první příčky v dílčích anketách. Konkrétně ho porota složená z odborných motoristických novinářů zařadila na první pozici v anketách o nejlepší elektromobil a vůz s nejlepším designem.

Elektromobily vůbec, s výjimkou jediné, zvítězily také v ostatních přidružených kategoriích ankety. Model Kia EV6 ve verzi GT se nyní může pyšnit titulem Světové výkonné auto a Lucid Air je Světovým luxusním autem roku.

Pouze při volbě světového městského auta roku si porotci vybrali z uchazečů jako nejlepší typ Citroën C3.

„Z obhajoby tohoto prestižního úspěchu jsme nadšeni, protože jde o ocenění nesmírného talentu a nezměrného úsilí všech z nás v Hyundai Motor Company při uvádění elektromobilů jako IONIQ 6 na trh,” uvedl Jaehoon Chang, President a CEO Hyundai Motor Company.

S ultra nízkým koeficientem odporu 0,21 je IONIQ 6 jedním z nejaerodynamičtějších a nejúspornějších elektromobilů na trhu. Podle standardu WLTP je dojezd tohoto elektrického vozu 614 km a spotřeba činí 13,9 kWh/100 km. To platí pro variantu s kapacitou baterie 77,4 kWh, pohonem zadních kol a 18” pneumatikami.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď