Hyundai chystá elektrický sedan a velké SUV

foto Koncept Hyundai Prophecy Concept.

Po modelu Ioniq 5, což je vůz s mixem vlastností hatchbacku a SUV, začne korejská automobilka nabízet zákazníkům velký elektrický sedan. Jeho označení bude Ioniq 6.

Fotogalerie

Prozradili to představitelé společnosti při uvedení vozu Ioniq 5 na severoamerický trh. Ioniq 6 by měl mít premiéru během příštího roku. Sériově vyrobené vozidlo má vycházet z konceptu Hyundai Prophecy Concept, který se představil v loňském roce.

Žádné technické informace, dokonce ani rozměry zatím k dispozici nejsou. Nicméně z obrázků konceptu je zřejmé, že by se mělo jednat o velkou limuzínu s dostatkem prostoru pro pětici cestujících. Zatímco vnější tvary se zřejmě od konceptu příliš lišit nebudou, vnitřek dozná nepochybně množství změn.

Konepční vozidlo se totiž prezentovalo jako čistě autonomní, v němž dokonce zcela chyběl klasický ovládací prvek – volant. Také sedačky měly hodně futuristické tvary a na palubní desce se dokonce nacházely dvě řady displejů nad sebou.

Stejně tak se s pravděpodobností hraničící s jistotou na sériovém voze neobjeví protisměrně se otevírající pár bočních dveří, mezi kterými chyběl středový sloupek.

Pravděpodobné je, že konstruktéři do podlahy vozu umístí větší sadu baterií, než jakou disponuje Ioniq 5. Dojezd by tak mohl narůst na více než šest set kilometrů.

Po voze Ioniq 6 přijde v roce 2024 na řadu Ioniq 7. Mělo by se jednat o velké SUV se třemi řadami sedaček. V současnosti se uvažuje také o tom, že by se vyrábělo rovněž v USA.

Již v roce 2025 chystá koncern Hyundai, v němž je začleněna také značka Kia, prodávat na celém světě milion elektromobilů každých 12 měsíců. Bude jich mít v nabídce celkem 23 typů.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď