Hvězdného útočníka Maného zraněná noha nepustí na mistrovství světa

foto Ilustrační foto - Skupina H na fotbalovém MS, utkání Japonsko - Senegal v Jekatěrinburgu, 24. června 2018. Sadio Mane (vlevo) ze Senegalu a Maja Jošida z Japonska.

Mnichov - Hvězdný senegalský útočník Sadio Mané přijde kvůli zranění nohy o mistrovství světa v Kataru. Třicetiletý fotbalista, jenž v únoru dovedl svou reprezentaci k historickému triumfu na africkém šampionátu, se zranil v posledním utkání Bayernu Mnichov a dnešní vyšetření jeho start vyloučilo.

"Magnetická rezonance bohužel ukázala, že vývoj není tak příznivý, jak bychom si představovali," oznámil lékař senegalské reprezentace Manuel Afonso. Zranění si vyžádalo operaci, kterou Mané podstoupil dnes večer v Innsbrucku. O úspěšném zákroku informoval Bayern. Délku léčby neuvedl, podle německých médií bude Mané absentovat tři měsíce.

Maného navzdory poraněné lýtkové kosti zařadil trenér Aliou Cissé do nominace. Už dříve svaz informoval, že první zápasy určitě nestihne. Nakonec do Kataru dvojnásobný nejlepší africký fotbalista roku vůbec neodletí.

Senegal, který dříve jako jeden ze tří afrických týmů postoupil na MS až do čtvrtfinále, narazí ve skupině A na Nizozemsko, Katar a Ekvádor. Turnaj zahájí bez Maného, střelce 33 reprezentačních branek, v pondělí. "Nejde nahradit," posteskl si záložník Pape Gueye.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pátek 2. prosince 2022

Očekáváme v 15:00 1°C

Celá předpověď