Hudební skupina L.A. vydává první singl z debutu Papírové nebe

foto Ilustrační foto - Hudební skupina L.A.

Praha - L.A. nejsou na tuzemské hudební scéně žádným nováčkem, energická kapela se zrodila na podzim roku 2005 v jednom z plzeňských sklepů. Na svém kontě mají výhru v celostátní soutěži, dvě klubová turné a asi třicet písní na čtyřech demonahrávkách.

Na jaře 2012 vydají debut Papírové nebe obsahující výhradně písně s českými texty.

„Jako první singl z Papírového nebe jsme zvolili píseň Jsi, protože nejlépe vystihuje atmosféru celého debutu a zároveň odráží vývoj kapely od počáteční hudební syrovosti k pozdějšímu spojení s moderní elektronikou,“ vysvětluje volbu pilotního songu zpěvák a frontman Pavel Houf.

„Text skladby Jsi je sledem obrazů, které se nám vybaví, když si na někoho vzpomeneme. Ostatně všechny písně na připravovaném albu se týkají mezilidských vztahů a odkazuje na ně i samotný název Papírové nebe – i něco relativně ideálního se může snadno zmuchlat,“ pokračuje kytarista a autor textů Filip Horák, jehož textařský vývoj urychlily kurzy poezie českého básníka a držitele Ceny Jiřího Ortena Petra Borkovce.

Pod dohledem producenta Borise Carloffa dovedli L.A. tvůrčí proces zdárně do konce.

Známý český producent Boris Carloff je podepsán například pod hity skupin Charlie Straight, Kryštof, Wohnout nebo Sunshine a v současnosti ve svém studiu dokončuje právě desku plzeňských L.A.

Debut, slibující současný pop-rock s jasnými rockovými kořeny a melodičností doplněný moderní elektronikou, vyjde v březnu 2012.

Křest Papírového nebe spolu s premiérovou projekcí videoklipu k pilotnímu singlu Jsi proběhne ve čtyřech českých městech:

30.března 2012 v domovském (plzeňském) Buena Vista Clubu, 13.dubna 2012 v českobudějovické Yamaze,

16.dubna v pražské Roxy a

25.dubna 2012 v brněnském Metro Music Baru.

V rámci celorepublikové série křtů vystoupí speciální hosté a bude představena nová pódiová show.

Hudební skupina L.A.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 8. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď