Hromadná nehoda zavřela D1 u Brna, zemřeli tři lidé

foto Záchranáři 23. září 2020 zasahují u hromadné nehody na dálnici D1 na okraji Brna, při které zemřeli tři lidé včetně jednoho dítěte. Další tři lidé se zranili, jedna žena je ve vážném stavu.

Brno - Při hromadné nehodě dvou kamionů a čtyř osobních aut na dálnici D1 na okraji Brna zemřeli tři lidé, z toho jedno dítě. ČTK to řekli mluvčí jihomoravských hasičů, záchranky a policie. Další tři lidé se zranili, jedna žena je ve vážném stavu. Celý den se tvořily kolony. Provoz na dálnici ve směru na Brno byl obnovený kolem 23:15.

"Nehodu je třeba zadokumentovat a odstranit následky nehody," řekl ČTK kolem 18:00 mluvčí policie Petr Vala. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl na twitteru uvedl, že "požár velmi rozsáhle poškodil asfaltový povrch."

Havárie se stala před 11:00 přibližně na 188. kilometru ve směru na Brno. Směr na Prahu byl dočasně uzavřený kvůli zásahu záchranářů. Provoz se tam podařilo obnovit po poledni.

Video: Hromadná nehoda uzavřela D1 u Brna, na místě zemřeli tři lidé
23.09.2020, 15:00, autor: AFI/Václav Šálek, zdroj: ČTK

Část vozidel začala po hromadné nehodě hořet. "Osobní auto je komplet zasažené, stejně jako návěs prvního kamionu a také část druhého," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Škody způsobené požárem budou v milionech korun, doplnil. Hasiči byli na místě do sedmi minut, vyhlásili druhý stupeň poplachu, na místě měli 12 kusů techniky.

Tři lidé včetně dítěte zemřeli před příjezdem záchranářů. Záchranná služba na místě ošetřila tři zraněné, těžce zraněnou ženu a dva středně těžce zraněné muže převezli do brněnské fakultní nemocnice v Bohunicích, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Mluvčí nemocnice Pavel Žára ČTK řekl, že nebude poskytovat informace o stavu pacientů.

Auta, která zůstala v koloně před místem nehody ve směru na Brno, policie otočila zpět a vyvedla z dálnice přes exit Kývalka. Vozy z dálnice sjížděly buď na exitu 182 Kývalka nebo už na exitu 178 Ostrovačice, v obou případech se ale celý den dostávaly do kolon na objízdných trasách. Na dálnici se popojíždělo zhruba už od Devíti Křížů.

Kolem 23:12 byl provoz na dálnici v místě nehody obnoven bez omezení. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 28. října 2020

Očekáváme v 13:00 11°C

Celá předpověď