Hradozámecká noc dnes otevře desítky památek

foto Letošní Hradozámecká noc zavedla 25. srpna 2018 návštěvníky zámku Kynžvart na Chebsku do poloviny 19. století, kdy zámek vlastnil kníže Metternich.

Praha - Desítky hradů, zámků, kostelů a klášterů, paláců, zahrad i vil se dnes večer otevře veřejnosti. Tradiční Hradozámecká noc nabídne speciální program - komentované prohlídky, rytířská klání, koncerty, noční kino či divadelní představení. Hlavní program se letos koná na zámku Kynžvart na Chebsku.

Hradozámeckou noc už podeváté pořádá Národní památkový ústav jako vrchol letní turistické sezony. Letošního ročníku se zúčastní 68 památek ve správě státu a 30 partnerských památek. Ve srovnání s minulými ročníky jde o rekordní počet. Podrobný program a seznam památek, které se do letošního ročníku zapojily, najdou zájemci na jeho webu.

Noční prohlídky a netradiční program čekají návštěvníky například v zahradách pod Pražských hradem či ve Valdštejnském paláci, na zámku Červená Lhota, v sázavském klášteře, na hradě Rabí nebo ve slavných brněnských vilách Löw-Beer, Stiassni, Tugendhat a Jurkovičova. Večer se otevře i Národní hřebčín v Kladrubech. Středočeský zámek Loučeň připravil středověkou hostinu, rytířský turnaj a maraton prohlídek, které budou končit až za svítání.

Hlavní památkou Hradozámecké noci je tento rok zámek Kynžvart. Jeho návštěvníci se dnes večer vrátí do doby kancléře a knížete Klemense von Metternicha, kterému zámek patřil. V okolí zámku vyroste ležení vojáků napoleonské armády, hlavní program bude na nádvoří zámku a v jeho interiérech. Unikátní bude prostřená tabule podle pravidel z doby knížete Metternicha.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je úterý 20. srpna 2019

Očekáváme v 9:00 18°C

Celá předpověď