Hradecký soud poslal muže za vraždu manželky na 14 let do vězení

foto Soud, právo, zákon, justice - ilustrační foto

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové za vraždu ženy na 14 let do vězení jejího manžela. Obžaloba padesátiletého muže viní, že ji zastřelil loni v červenci v restauraci v Rychnově nad Kněžnou. Muž má pozůstalým uhradit nemajetkovou újmu přes 2,9 milionu korun. Rozsudek není pravomocný, řekla ČTK Iva Matušková z krajského soudu. Muž se přiznal, činu litoval. Hrozilo mu až 18 vězení.

"Státní zástupce i obžalovaný si ponechali lhůtu na odvolání," uvedla Matušková.

Případ se stal loni 11. července ve večerních hodinách v zadní části rychnovské restaurace U Zvonu. Střelbě předcházela hádka o způsob řešení dlouhodobých neshod, uvedla obžaloba. V odlehlé části podniku byla dvojice sama. Obžalovaný střelil ženu do hlavy pistolí, kterou měl legálně. Policie na místo činu zavolal personál baru. Při příjezdu policie byl obžalovaný muž stále na místě činu. Žena zemřela na následky zranění ještě v ten den v nemocnici.

Obžalovaný muž se u soudu hájil tím, že v restauraci chtěl před svou manželkou, která se s ním chtěla rozvést, spáchat demonstrativní sebevraždu. "Stalo se ale něco, co se stát nemělo," řekl soudu.

Znalci u něho žádnou závažnou psychickou poruchu nezjistili.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je pondělí 25. května 2020

Očekáváme v 23:00 9°C

Celá předpověď