HP má obchod, který by měl poskytnout zákazníkovi “něco více”

foto Jsme rádi, že se v Praze potkáváme osobně. Tedy jinak než ve virtuálním světě, který tímto doplňujeme, uvedla u příležitosti slavnostního otevření showroomu na Pankráci generální ředitelka HP pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko Erika Lindauerová.

Pankrác, blízko nákupního centra Arkády. Je 21. dubna 2022, 10 hodin 24 minut. Sálem plným lidí a pokročilých technologií zní potlesk. Cvakají spouště fotoaparátů a mobilů. V hlavním městě České republiky byl právě zahájen provoz prvního kamenného showroomu společností HP a E LINKX.

Průlom nadnárodní softwarové firmy HP v regionu střední a východní Evropy, jemuž předcházely dva roky příprav, se stal skutečností. “Cílem tohoto showroomu je ukazovat zákazníkům nejen dostupné produkty, které mohou najít na internetu, vidět u přátel či v běžném obchodě, ale také jim poskytnout další informace. Nebo jim nabídnout možnost prohlédnout si výrobky, které nejsou tradiční, případně zkusit nové technologie, jež dělají z těchto výrobků výjimečné věci. Je to obchod, který by měl poskytnout zákazníkovi něco více,” vysvětluje Erika Lindauerová, generální ředitelka HP pro Česko, Slovensko a Maďarsko.

Přípravu projektu poněkud zbrzdila epidemie covid-19. Ta samá krize však některé procesy, jako jsou například digitalizace a bezkontaktní způsoby práce, naopak urychlila. “O to více jsme rádi, že se tu potkáváme osobně. Tedy jinak než ve virtuálním světě, který tímto doplňujeme,” upřesňuje Lindauerová.

Prodejna zabírá plochu přibližně 200 m2. Má sloužit také pořádání různých akcí. “Hledali jsme prostor, kde můžeme naše zákazníky potkat, kde s nimi můžeme řešit jejich potřeby a můžeme je vyřešit,” upozorňuje Roman Plášil, ředitel e-shopu HPmarket.cz. Součástí nabídky jsou třeba vzdělávací semináře s důrazem na ergonomii a používání office aplikací.

Cílovou skupinou jsou zejména ti, kdo vědí, co od vyspělé techniky potřebují. “Mají větší nároky a přejí si věci konzultovat nebo se podílet na přípravě konfigurace daného produktu,” připomíná Plášil.

Specifičnost pražské prodejny spočívá už v tom, že vůbec existuje. “V Evropě žádný jiný showroom tohoto typu není, proto je odlišností už on sám. Snažíme se v něm představit komplexní portfolio výrobků HP. Zaměřujeme se přednostně na high-end věci, které nejsou běžně vidět v obchodech. Rovněž tím by měl být tento prostor výjimečný,” míní ředitel Plášil. 

V regionu střední a východní Evropy působí HP dlouhodobě, daný trh považuje za významný a velký. “Showroomy máme po celém světě, ale tady jsme první. Jsme na to velmi hrdí,” netají se ředitelka Erika Lindauerová. Možnost, že se v tomto teritoriu objeví další ukázkové prodejny, nechává otevřenou. “Uvidíme, jak to budou zákazníci vnímat. V jižní Africe jsme otevírali první showroom v roce 2008, a dnes jich tam máme devět,” naznačuje Lindauerová.

Technologická společnost HP představila loni v létě nejlehčí spotřebitelský notebook HP Pavilion Aero 13. Model, jehož hmotnost začíná na méně než jednom kilogramu, přináší prvotřídní design se schopností bavit, propojovat a být produktivní. Firma současně vyvinula nové monitory řady M HP M24fwa FHD a HP M27fwa FHD se zabudovanými reproduktory. Nejnovější přírůstky jsou součástí první řady monitorů s certifikací Eyesafe®, vyrobených z recyklovaných plastů, které by jinak skončily v oceánech.

O rok dříve se HP zapojila do vývoje respirátoru proti novému typu koronaviru. Když udeřila epidemie naplno, dokázal mladý výzkumník Alex Lazarov společně s kolegy navrhnout masku, kterou lze vytisknout na 3D tiskárně. V téže době Ondřej Štefek, spolumajitel a provozní ředitel pražské firmy 3Dees Industries, instaloval na ČVUT, přesněji v pražském Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC), tiskárnu HP Multi Jet Fusion. Její obsluhu zvládli autoři nápadu za pochodu . Výsledkem byla rychlá výroba respirátorů pro nemocniční personál prostřednictvím 3D tisku, a to na všech tiskárnách v republice.

O společnosti HP

HP Inc. je technologická společnost, která věří, že i jeden mimořádný nápad má sílu změnit svět. Její portfolio produktů a služeb v oblastech osobních počítačů, tiskáren a řešení pro 3D tisk pomáhá tyto myšlenky realizovat. Více informací o HP Inc. naleznete na http://www.hp.com.

O společnosti E LINKX

E LINKX, která provozuje nový showroom na Pankráci, je česká softwarová společnost, zaměřená na vývoj a implementaci zakázkových řešení pro obchod, skladové hospodářství a logistiku. Společně s tím společnost provozuje zavedenou obchodní značku HPmarket.cz, jejímž cílem je být zákazníkům spolehlivým partnerem při výběru nejlepších produktů ze světa HP.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je úterý 21. března 2023

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď