Horní úsek lanovky na Sněžku zastavil silný vítr

foto Ilustrační foto - Horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku (na snímku z 20. července 2019).

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Horní úsek kabinové lanovky na Sněžku se dnes kvůli silnému větru nerozjel. Dolní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu je v provozu. Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině. ČTK to dnes zjistila na webu lanové dráhy, kde je možné sledovat aktuální informace o provozu. Situace se během dne může změnit.

Z Růžové hory to je na vrchol Sněžky 2,5 kilometru pěšky. Podle webu polské horské služby bylo ráno na Sněžce okolo pěti stupňů, pocitová teplota mezi jedním až dvěma stupni Celsia a dobrá viditelnost.

Meteorologové na dnešek v Královéhradeckém kraji předpovídají polojasno až skoro jasno. Nejvyšší denní teploty by měly být mezi 18 až 21 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 16 stupňů. Vítr má být mírný jihozápadní až jižní do 26 kilometrů v hodině, na hřebenech Krkonoš s nárazy kolem 70 kilometrů v hodině. K večeru bude vítr slábnout.

Provozní hodiny lanovky jsou od 8:00 do 19:00. Lanovku na Sněžku tvoří dva úseky, Pec pod Sněžkou - Růžová hora a Růžová hora - Sněžka. Celková délka lanové dráhy je asi 3,5 kilometru. Z hlediska převýšení a počasí jde v ČR o nejextrémnější kabinovou lanovku. Převýšení lanové dráhy z dolní stanice v Peci do horní stanice na Sněžce je přes 700 metrů. První úsek má převýšení asi 510 metrů, druhý 260 metrů.

Lanovka z Pece pod Sněžkou na Sněžku od 4. listopadu do 6. prosince s výjimkou víkendů nepojede. Důvodem odstávky je pravidelná podzimní údržba. Do plného provozu v zimní sezoně se lanovka rozjede v sobotu 7. prosince.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 28. května 2020

Očekáváme v 1:00 11°C

Celá předpověď