Honda má první elektrické SUV

foto PR - Honda Prologue

Zatím Honda nabízela zákazníkům jediný elektrický model. Byla jím maličká Honda EV. Nyní naopak představila větší rodinné SUV.

Fotogalerie

Vůz měří 4876 milimetrů na délku, na výšku pak 1643.  To znamená, že je větší než celosvětově oblíbený typ CR-V. Jelikož nová Honda s označením Prologue sdílí techniku s vozy Cadillac Lyriq a Chevrolet Blazer, má i stejný rozvor. Ten dosahuje 3093 milimetrů.

Velikost baterie, dojezd, ani výkonové parametry pohonné jednotky zatím Honda neuvedla. Dá se ale očekávat, že verze s pohonem všech kol využije ústrojí z výše uvedených amerických automobilů. Vrcholná varianta nabídne řidiči k využití 557 koňských sil.

Interiér obsahuje dva displeje. První z nich – s úhlopříčkou 11 palců slouží jako digitální přístrojový ukazatel, druhý má úhlopříčku 11,3 palců a slouží pro ovládání široké škály funkcí vozu.

Po Hondě Prologue, která má být uvedena na trhy v roce 2024, budou následovat další elektrické vozy s logem japonské značky. Po roce 2026 už budou využívat vlastní platformu pro elektromobily.

Celkem chce japonská značka uvést do roku 2030 tři desítky elektromobilů. Jejich souhrnný prodej má na konci probíhajícího desetiletí dosáhnout čísla 2 milióny.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 26. března 2023

Očekáváme v 15:00 9°C

Celá předpověď