Honda má druhý elektromobil

foto PR - Honda e:Ny1

Zatím japonská automobilka Honda nabízela ve svých autosalonech pouze jediný plně elektrický model, kterým je maličký městský hatchback s prostým označením Honda e.

Fotogalerie

Nyní představila auto, které je už daleko více schopné plnit roli, kterou zákazníci čekají od rodinného modelu. Tentokrát tento výrobce zvolil trošku komplikovanější jméno: e:Ny1.

Rozměry zatím v tiskové zprávě doprovázející první snímky vozu značka neuvedla. Víme ale, že jde o kompaktní SUV, které má pod podlahou uloženou vysokonapěťovou baterii s kapacitou 68,8 kWh.

Ta při plném nabití zajistí v režimu WLTP dojezd 412 kilometrů. Honda slibuje výborné jízdní vlastnosti, které zajistí například široký rozchod kol. Solidní dynamiku poskytne motor s výkonem 150 kW a točivým momentem 310 Nm.

Dobíjecí výkon také není znám, ale Honda uvádí, že při doplňování energie u stojanů se stejnosměrným proudem se kapacita doplní z 10 na 80 procent během 45 minut. To není úplně oslnivá hodnota.

Model jako první reprezentuje nový designový styl Hondy. Zvenčí zaujmou například bílé emblémy  s typickým písmenem „H“, interiér je také zcela nově pojatý.

Dominantou na palubní desce je na výšku orientovaný patnáctipalcový displej, který nahrazuje také spoustu klasických ovladačů. Například i ty pro nastavování teploty klimatizace.

Centrální konzole obsahuje řadu úložných prostor, je v ní také prostor pro bezdrátové dobíjení mobilního telefonu.

Auto se bude prodávat rovněž v Evropě. Ceny a termín zahájení dodávek ale zatím představitelé značky nesdělili.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je středa 31. května 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď