Hollywoodští herci v aukci na pomoc stávkujícím nabízí venčení psa nebo večeři

foto Americký herec John Lithgow na filmovém festivalu Berlinale.

Los Angeles - Američtí herci vám koupí večeři, vyvenčí psa nebo pomůžou vyluštit křížovku - tedy v případě, že se vám takový zážitek podaří vydražit za pravděpodobně nemalou částku v aukci, jejíž výtěžek poputuje na zdravotní péči pro stávkující hollywoodské herce a scenáristy ve finanční tísni. Přihazovat do aukce je možné do 22. září, píše server BBC.

Hvězda seriálu Volejte Saulovi, sequelu oceňovaného Perníkového táty, Bob Odenkirk zajde s tím, kdo nabídne nejvyšší částku, na večeři v New Yorku nebo Los Angeles. V případě, že to je pro výherce příliš daleko, mu nechá dovézt jídlo z oblíbené restaurace a povečeří s ním přes videohovor. Výše příhozu zatím přesáhla 7100 dolarů (162.800 korun). Určité limity má nabídka herce a producenta Adama Scotta (Odbor městské zeleně), který vezme vašeho psa na hodinovou procházku - ale pouze v Los Angeles. Zájemci zatím nabídli přes 3000 dolarů (68.800 korun).

Část herců se rozhodla ukázat své výtvarné vlohy. Zatímco Lena Dunhamová ze seriálu Girls nabízí nástěnnou malbu, John Lithgow oceněný dvěma Oscary a několika Zlatými glóby akvarelem zvěční dražitelova psa. Mezi dalšími nabídkami je například společný kurz keramiky či "existenciální rozhovor" spojený s luštěním křížovky, podepsaný klobouk nebo píseň složená přímo pro vás.

Aukci na platformě eBay pořádá charitativní organizace Union Solidarity Coalition, kterou letos v květnu na pomoc těm, kteří se kvůli stávce ocitnou bez finančních prostředků, založili hollywoodští herci a scenáristé.

Hollywoodští scenáristé začali stávkovat letos v květnu, v červenci se k nim připojili i herci. Důvodem stávky jsou neshody s velkými studii a streamovacími giganty ohledně platů, pracovních podmínek nebo i zapojení umělé inteligence (AI) v průmyslu. Podle BBC jsou v důsledky stávky bez práce i zdravotní péče tisíce lidí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 25. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď