Hokejová reprezentace pokračuje v přípravě na MS s 29 hráči

foto Ilustrační foto - Zleva brankář Dominik Frodl, útočník Petr Kodýtek a obránce Radim Šalda na tréninku české hokejové reprezentace 6. dubna 2021 v Praze.

Praha - Hokejová reprezentace dnes v Praze zahájila třetí týden společné přípravy na mistrovství světa. Trenér Filip Pešán s asistenty Jaroslavem Špačkem a Martinem Strakou přivítali jednu novou tvář - útočníka Tomáše Zohornu z Pardubic. K dispozici mají dohromady 26 hráčů do pole a tři brankáře.

Pešán původně avizoval, že chce mít k dispozici pět pětek a v případě, že tým někdo doplní, udělá i škrty, nakonec se ale rozhodl žádného hráče z kádru nevyřazovat. "Tréninky hodně dělíme na obránce a útočníky a chtěli jsme mít sudý počet útočníků. A protože se jednalo o jednoho hráče, tak jsme po dvoutýdenním kempu nechtěli vyřazovat jednoho, to by bylo blbé. Udrželi jsme celý počet a naopak z toho uděláme výhodu," řekl Pešán v on-line rozhovoru s novináři.

Reprezentační kouč s generálním manažerem Petrem Nedvědem v současnosti jednají i s dalšími hráči, kteří se k výběru v příštích týdnech připojí. Konkrétní informace ale zveřejní zřejmě až ve čtvrtek, kdy bude další tréninkový cyklus končit.

V příštím týdnu již národní tým čekají i první přípravné zápasy, utkají se dvakrát s Rakouskem. Nejprve se bude hrát ve čtvrtek 22. dubna ve Vídni, poté v sobotu 24. dubna v Jindřichově Hradci, kde bude tým od pondělí trénovat.

"Chtěl bych, aby se většina hráčů, kteří se kempu účastní, představila alespoň v jednom zápase," nastínil Pešán. Nepočítá zatím s variantou, že by se příští týden k reprezentaci připojili zástupci poražených semifinalistů české extraligy. "Jestli budeme někoho nominovat, tak bychom jim chtěli dát pár dní volno a zapojit je až v dalším týdnu na zápasy s Německem," řekl Pešán.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 12. května 2021

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď