Hokejisty povede na MS v roli kapitána stejně jako v Pekingu útočník Červenka

foto Trénink české hokejové reprezentace před startem mistrovství světa, 12. května 2022, Tampere. Na snímku zprava Roman Červenka, asistent trenéra Martin Erat

Tampere (Finsko) - Kapitánem českých hokejistů na mistrovství světa ve Finsku bude zkušený Roman Červenka, jeho asistenty další útočník David Krejčí a obránce Jan Ščotka. Mimo soupisku, na níž bylo dnes zapsáno celkem 22 hráčů, zůstali prozatím zadák David Musil a útočníci Petr Kodýtek s Petrem Holíkem.

Šestatřicetiletý Červenka, jenž obléká ve švýcarské lize dres týmu Rapperswil-Jona, je nejstarším hráčem současného výběru Kariho Jalonena. Finský kouč mu svěřil kapitánské "céčko" stejně jako to udělal i jeho předchůdce Filip Pešán v únoru na olympijském turnaji v Pekingu.

Mistr světa z roku 2010 Červenka se chystá již na devátý šampionát, vedle toho se čtyřikrát představil na olympijských hrách a v roce 2016 nechyběl ani ve výběru pro Světový pohár. Na kontě má už 166 startů za národní tým a 42 vstřelených branek, což je v obou ohledech z týmu, který dorazil do Tampere, bezkonkurenčně nejvíce.

Červenka byl kapitánem mužstva již na Českých i Švédských hrách. V Ostravě i Stockholmu dosáhl reprezentační tým na celková prvenství. Od soboty bude usilovat o ukončení medailového sucha, které trvá od roku 2012. A Červenka se domnívá, že je v silách týmu na některý z cenných kovů dosáhnout.

"Věřím, že máme dobrý tým. Šance na úspěch určitě je. V posledních zápasech jsme ukázali, že kvalitu máme. Doufám, že vstup do turnaje bude podobný jako výkony v posledních zápasech přípravy," přál si Červenka.

Vedle trojice brankářů, kterou tvoří Karel Vejmelka, Marek Langhamer a Lukáš Dostál, zapsali trenéři na soupisku sedm obránců a 12 útočníků. Na vývoj v zámořské NHL, kde finišují bitvy v 1. kole play off, budou čekat zástupci domácí extraligy Musil, Kodýtek a Holík.

Jako další možné posily připadají do úvahy útočníci David Pastrňák s Tomášem Noskem, kteří budou s Bostonem odvracet v noci na pátek hrozbu vyřazení s Carolinou. Tým útočníka Martina Nečase vede 3:2 na zápasy. Ve stejné situaci jako Bruins jsou i bek Jan Rutta a útočník Ondřej Palát s Tampou Bay proti Torontu. Jediná prohra ukončí sezonu i Dallasu s Radkem Faksou či New York Rangers s dalším útočníkem Filipem Chytilem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je čtvrtek 26. května 2022

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď