Hokejisté začali druhý týden přípravy na MS s dalšími krajánky z KHL

foto Útočník Hynek Zohorna na tréninku české hokejové reprezentace 5. dubna 2021 v Praze.

Praha - S dalšími pěti krajánky z Kontinentální ligy zahájila česká hokejová reprezentace druhý týden přípravy na mistrovství světa v Lotyšsku. Celkem má kouč Filip Pešán s asistenty Martinem Strakou a Jaroslavem Špačkem k dispozici 28 hráčů, z nichž devět je z KHL a zbytek z extraligy.

Oproti minulému týdnu rozšířili tým na další tréninky v pražské Tipsport Aréně obránci Dominik Mašín s Michalem Jordánem a útočníkem Hynkem Zohornou z Chabarovsku a další útočníci Lukáš Radil s Robinem Hanzlem ze Spartaku Moskva. Už od prvního srazu od minulého úterý byli s mužstvem z KHL také brankář Roman Will z Čeljabinsku, zadáci Vojtěch Mozík s Andrejem Šustrem z Kunlunu a David Sklenička z Jokeritu Helsinky.

Hynek Zohorna se připojil již nyní i přesto, že se mu před necelými dvěma týdny narodil syn Dominik. "Váhání žádné velké nebylo, zda přijmout tu pozvánku, i když jsem o tom dost přemýšlel. Když se manželka vrátila z nemocnice domů, ještě jsem se jí pak na to znovu ptal, ale říkala, že to zvládne," řekl Zohorna v on-line rozhovoru s novináři.

"A zvládá to báječně, takže jsem mohl jet na sraz nároďáku. Tím spíš, že teď to jsou jen ty tři dny kempu. Člověk odjede v pondělí odpoledne a vrátí se ve čtvrtek dopoledne. Jsem rád, že to šlo takhle zvládnout," dodal Zohorna, který se vrátil domů z Chabarovsku už před měsícem.

Minulý týden se národní tým v Praze připravoval od úterka do čtvrtka, tentokrát má přípravu o den delší. Po dnešním podvečerním tréninku půjde v úterý i ve středu na led dvakrát a ve čtvrtek se rozloučí po ranní přípravě. V Praze pak bude pokračovat v přípravném kempu i příští týden.

První zápasový test čeká český výběr ve čtvrtek 22. dubna proti Rakousku ve Vídni. Celkem sehraje reprezentace před MS devět utkání - v Euro Hockey Challenge vedle dvou zápasů s Rakušany nastoupí dvakrát také proti Německu a Slovensku a v Euro Hockey Tour jednou proti Švédsku, Finsku a Rusku. Šampionát v Rize se uskuteční od 21. května do 6. června.

Nominace českých hokejistů na druhý týden přípravy v Praze před MS v Lotyšsku:

Brankáři: Dominik Frodl (Plzeň; 0 startů), Milan Klouček (Pardubice; 0), Roman Will (Čeljabinsk/KHL; 6),

obránci: Michal Jordán (77 zápasů/5 branek), Dominik Mašín (oba Chabarovsk/KHL; 3/0), Vojtěch Mozík (45/4), Andrej Šustr (oba Kunlun/KHL; 14/1), Vojtěch Budík (Plzeň; 0/0), Daniel Gazda (Zlín; 4/1), Radim Šalda (Hradec Králové; 0/0), Jan Ščotka (Litvínov, 0/0), Libor Zábranský (Karlovy Vary; 0/0), David Sklenička (Jokerit Helsinky/KHL; 39/1),

útočníci: Ondřej Beránek (11/1), Jiří Černoch (0/0), Jakub Flek (6/2), Jan Hladonik (všichni Karlovy Vary; 0/0), Petr Kodýtek (6/0), Jakub Pour (0/0), Filip Suchý (všichni Plzeň; 2/0), Robin Hanzl (41/8), Lukáš Radil (oba Spartak Moskva/KHL ; 66/15), Matěj Blümel (Pardubice; 3/2), Jan Dufek (Zlín; 2/0), Luboš Horký (Pardubice; 0/0), Karel Plášek (Kometa Brno; 0/0), Marek Zachar (Hradec Králové; 0/0), Hynek Zohorna (Chabarovsk/KHL; 37/6).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 21. dubna 2021

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď