Hokejisté Vsetína mají v semifinále první ligy mečbol, Sokolov odvrátil vyřazení

foto Puk v prázdné brance. Ilustrační foto.

Praha - Hokejisté Vsetína vyhráli čtvrté semifinále play off první ligy v Prostějově 8:3, vedou v sérii 3:1 a jediné vítězství je dělí o postupu do finále. Vyřazení odvrátil Sokolov, který zdolal doma Jihlavu 4:2 a snížil sérii na 1:3. Páté zápasy se hrají ve Vsetíně a Jihlavě v neděli.

Vsetín odpověděl na čtvrteční porážku 1:2 v prodloužení a rozhodl už v první třetině, kterou vyhrál 4:1. Skóre otevřel v čase 3:20 David Vítek: tečoval před Ondřejem Bláhou střelu David Březiny zpoza levého kruhu. Přesně za tři minuty zvýšil Michal Gago a v brance domácích nahradil Bláhu Martin Altrichter.

V 9. minutě v přesilové hře při vyloučení Ondřeje Smetany sice vyrovnal Marek Švec, ale v čase 12:06 vrátil Valachům dvoubrankový náskok ze skrumáže před brankovištěm Jestřábů Roman Půček a v 16. minutě ve vlastním oslabení zvýšil z úniku Jan Berger na 4:1.

Za Prostějov ve druhé třetině sice nejdříve při Vítkově trestu snížil po přihrávce Tomáše Jáchyma střelou z pozice mezi kruhy Petr Beránek, ale ve 27. minutě při pobytu Adama Havlíka na trestné lavici skóroval podruhé Půček. Ve 37. minutě upravil už na 6:2 Šimon Jenáček. Po 23 sekundách závěrečné části se Valaši radovali znovu po brance Víta Jonáka. Ve 48. minutě zkorigoval stav Jan Štefka, ale poslední slovo měl čtyři minuty před koncem v početní výhodě Matouš Venkrbec.

Sokolov po čtvrtečním debaklu 0:6 šel v čase 5:05 do vedení, neboť využil přesilovou hru při vyloučení Lukáš Mareš trefou z pravého kruhu Jaromír Kverka. Hned za 88 sekund ale vyrovnal Filip Helt. Ve 24. minutě vrátil Baníku náskok z dorážky Jakub Konečný a v čase 36:17 v přečíslení tří na jednoho zvýšil Radek Prošek. V 52. minutě sice dostal Duklu na kontakt Tomáš Čachotský, ale 59 sekund před koncem při power play do prázdné branky pečetil výhru Marek Sloboda.

Výsledky 4. zápasů semifinále play off první hokejové ligy

Sokolov - Jihlava 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: 6. Kverka, 24. Konečný, 37. Prošek, 60. M. Sloboda - 7. Helt, 52. Čachotský. Rozhodčí: Wagner, Jaroš - Štofa, Polonyi. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1092. Stav série: 1:3. 

Prostějov - Vsetín 3:8 (1:4, 1:2, 1:2)

Branky: 9. M. Švec, 24. P. Beránek, 48. Štefka - 13. a 27. R. Půček, 4. Vítek, 7. Gago, 16. Berger, 37. Š. Jenáček, 41. Jonák, 56. Venkrbec. Rozhodčí: Cabák, Pilný - Hanzlík, Bohuněk. Vyloučení: 8:6, navíc Husák - Berger oba 5 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2998. Stav série: 1:3.

Další program:

Neděle 27. března - 5. zápasy:

17:00 Vsetín - Prostějov,

17:30 Jihlava - Sokolov.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 19.01.2026 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je pondělí 19. ledna 2026

Očekáváme v 17:00 -3°C

Celá předpověď