Hokejisté se musí obejít na MS bez Jana Kováře, útočníka Zugu trápí žebro

foto Jan Kovář na tréninku české hokejové reprezentace před turnajem Channel One Cup, který je součástí Euro Hockey Tour, 13. prosince 2021 v Praze.

Stockholm - Českou hokejovou reprezentaci na mistrovství světa v Tampere a Helsinkách neposílí útočník Jan Kovář z týmu švýcarského mistra Zugu. Dvaatřicetiletého účastníka sedmi světových šampionátů a dvou olympijských her vydařily problémy se zraněným žebrem. Definitivně také padla účast forvarda Filipa Zadiny z Detroitu, který se v dubnu podrobil operaci slepého střeva.

"Honza dohrával play off švýcarské ligy kvůli zraněnému žebru pod prášky tlumícími bolest a potřebuje se dát v následujících týdnech zdravotně dohromady, aby se mohl začít připravovat na další sezonu," uvedl v tiskové zprávě Českého svazu ledního hokeje generální manažer reprezentace Petr Nedvěd.

Kovář dovedl Zug k obhajobě titulu. Jeho tým porazil ve finále Curych, za který chytal jeho bratr Jakub, i přes nepříznivý vývoj 0:3 na zápasy. Stal se stejně jako loni nejproduktivnějším hráčem play off, když v 15 zápasech nasbíral 21 bodů za pět branek a 16 asistencí. Kovář se zúčastnil únorových olympijských her v Pekingu a loni vedl národní tým na mistrovství světa v Rize jako kapitán.

Zadina naposledy nastoupil za Detroit 19. dubna na ledě Tampy Bay, pak se musel podrobit operaci slepého střeva. "Volal mi generální manažer Detroitu Red Wings Steve Yzerman, že Filip je krátce po operaci slepého střeva, a přestože existovala šance, že se dá do začátku mistrovství zdravotně dohromady, doktoři mu nakonec start na šampionátu nedoporučili," řekl Nedvěd.

Dvaadvacetiletý Zadina loni na šampionátu v Rize debutoval na velké mezinárodní akci. V této sezoně NHL si připsal v 74 zápasech 24 bodů za 10 branek a 14 asistencí. Celkem má v NHL šestka draftu z roku 2018 na kontě 160 utkání a 61 bodů za 25 tref a 36 přihrávek.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 22. května 2022

Očekáváme v 15:00 21°C

Celá předpověď