Hokejisté Mladé Boleslavi jsou v karanténě, neodehrají nejbližší tři zápasy

foto Utkání 35. kola hokejové extraligy: BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec, 26. prosince 2021 v Mladé Boleslavi. Smutní hráči Mladé Boleslavi po prohraném utkání.

Mladá Boleslav - Hokejisté Mladé Boleslavi jsou dalším extraligovým týmem, který musel kvůli covidu-19 do karantény. Neodehrají proto dnešní utkání s Karlovými Vary a odloženy mají i další dva zápasy. Středočeši o tom informovali na svém oficiálním webu. Ze stejného důvodu musely do karantény i prvoligová mužstva Vsetína a Ústí nad Labem.

"Krajská hygienická stanice nařídila z důvodu nákazy několika hráčů nemocí covid-19 A mužstvu BK Mladá Boleslav do středy 19. ledna karanténu," uvedli představitelé Bruslařského klubu.

Vedle dnešního utkání 41. kola extraligy se hráči Mladé Boleslavi nepředstaví v neděli na ledě Zlína a v úterý doma proti Kladnu.

V karanténě jsou aktuálně i České Budějovice, Třinec se po vynucené pauze do soutěže zapojí dnes. Nejbližší dvě utkání - v sobotu a příští týden ve středu - neodehrají v první lize Vsetín a Ústí nad Labem.

Středočeši se nyní musí se soupeři domluvit na náhradních termínech zápasů. Již před startem ročníku upravilo vedení extraligy pravidla pro případy, že by covid-19 zasáhl do programu a utkání se musela odkládat. Zápas může být odložen maximálně o 30 dnů. V případě, že by se jim to nepodařilo, může nové termíny zápasů stanovit ředitel soutěže Josef Řezníček nebo sportovně-technická komise hokejového svazu.

Mužstva, která chtějí postoupit do play off, musí odehrát alespoň 50 procent utkání. V případě, že některý z týmů nesehraje plný počet zápasů, do tabulky se mu započítá počet bodů podle průměrného zisku. Alespoň polovinu základní části čítající 60 kol už odehrály všechny kluby.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je středa 19. ledna 2022

Očekáváme v 21:00 3°C

Celá předpověď