Kladno už i s Jágrem ztratilo zápas s Kometou, Karlovy Vary vyhrály derby

foto Utkání 14. kola hokejové extraligy: Rytíři Kladno - HC Kometa Brno, 14. října 2021 v Chomutově. Zleva Adam Kubík z Kladna, Nicolas Hlava z Kladna, Dalimil Mikyska z Brna a Jaromír Jágr z Kladna.

Praha - Hokejisté Kladna prohráli v předehrávce 14. kola extraligy ve svém azylu v Chomutově s Kometou Brno 5:6 v prodloužení, přestože vedli už 5:3. Připsali si tak pátou porážku za sebou. Do sestavy se po jednozápasové absenci způsobené zraněním vrátil devětačtyřicetiletý majitel Rytířů Jaromír Jágr a pomohl k zisku bodu jednou asistencí. Po sérii pěti porážek zabraly Karlovy Vary, které doma zdolaly v západočeském derby Plzeň 3:0.

Brňané po čtyřech porážkách z předešlých pěti duelů uspěli podruhé za sebou a rozhodl o tom v čase 63:47 Luboš Horký. Rytířům sice v 46. minutě gólem z trestného střílení zajistil Danny Kristo náskok 5:3, ale v 51. minutě během 21 sekund vynutili prodloužení Michal Krištof s Martinem Zaťovičem.

Karlovy Vary dokázaly ukončit plzeňskou šňůru pěti vítězství. O branky se postarali Jiří Kulich, Jiří Průžek a Martin Kohout. Brankář Filip Novotný udržel díky 48 úspěšným zákrokům podruhé v sezoně čisté konto a navíc si připsal i asistenci.

Statistika předehrávek 14. kola extraligy

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Kulich (Koblasa, Kohout), 48. Průžek (Kracík), 59. Kohout (Plutnar, F. Novotný). Rozhodčí: Hodek, Kika - Lučan, Kis. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 3816.

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 5:6 v prodl. (3:3, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Kubík (Plekanec, Dotchin), 9. Hlava (Jágr), 17. M. Filip (Melka), 36. Dvořáček (Nilsen, Bow), 46. Kristo z trestného střílení - 7. Vincour (Bartejs), 11. Kollár (Mueller, Krištof), 12. Mueller (Krištof, Roth), 51. Krištof, 51. Zaťovič (L. Horký, Bartejs), 64. L. Horký (Zaťovič). Rozhodčí: Jeřábek, Micka - Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 1238.

1. Mladá Boleslav 13 8 1 1 3 40:21 27
2. Pardubice 13 8 1 1 3 45:31 27
3. Hradec Králové 12 7 2 0 3 33:21 25
4. Třinec 11 6 2 2 1 39:25 24
5. Sparta Praha 11 5 3 1 2 43:34 22
6. Plzeň 13 6 1 2 4 42:37 22
7. České Budějovice 13 6 0 2 5 39:41 20
8. Olomouc 10 4 3 0 3 26:20 18