Hodnota bitcoinu poprvé za 15 měsíců vystoupila nad 11.000 USD

foto Logo digitální měny bitcoin.

New York/Hongkong - Hodnota kybernetické měny bitcoin dnes poprvé za 15 měsíců vystoupila nad 11.000 dolarů (téměř 248.000 Kč). Kybernetické měny dostal zpět na výsluní projekt vlastní digitální měny americké společnosti Facebook, která provozuje největší sociální síť světa, uvedl zpravodajský server CNBC.

Kurz bitcoinu se podle indexu společnosti Coindesk ráno vyšplhal až na 11.307,69 USD, což byla nejvyšší cena od loňského 5. března. Index bere v úvahu cenu této kryptoměny na různých burzách. Později bitcoin část zisků smazal a spadl zpět pod 11.000 USD.

Podle analytiků se zdá, že investoři už zapomněli na prudký pád ceny bitcoinu po jejím výstupu na rekordních zhruba 19.000 USD v prosinci 2017. Cena bitcoinu loni prudce klesla a na začátku letošního roku spadla k hranici 3000 USD. Od konce února se ale cena opět zvyšuje, protože velké společnosti začaly oznamovat vlastní projekty kryptoměn. Nejvíce zřejmě bitcoinu pomohla zpráva společnosti Facebook o plánu na vlastní kryptoměnu nazvanou libra.

"Růst ceny způsobují dva velké faktory: jedním je rostoucí souhlas v investiční komunitě, že bitcoin je legitimní úložiště hodnoty pro digitální věk, druhým faktorem pak je plán na spuštění kryptoměny libra od společnosti Facebook, což každého generální ředitele přimělo k tomu, aby bral kryptoměny vážně," řekl CNBC spoluzakladatel investiční firmy Kenetic Capital Jehan Chu.

Od začátku letošního roku tak cena bitcoinu vzrostla už o více než 170 procent. Růst ceny podporuje i další digitální měny, jako je ethereum. Její hodnota se od začátku letošního roku více než zdvojnásobila.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 20. října 2019

Očekáváme v 7:00 8°C

Celá předpověď