Hlavním tématem strojírenského veletrhu je digitalizace průmyslu

foto Digitální továrna 2.0

Praha - Hlavním tématem Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), který v pondělí začne na brněnském výstavišti, bude digitalizace průmyslu. Expozice Digitální továrna 2.0 v pavilonu F předvede, jak může digitalizace výroby vypadat v praxi. Na vzniku expozice se podílelo více než 20 firem. Na tiskové konferenci to dnes řekli zástupci pořádajících Veletrhů Brno.

Podruhé představí v České národní expozici ministerstva a instituce svůj přístup k digitalizaci. Naposledy se tak stalo v roce 2019. "Od té doby se ušel kus cesty, kterou naprosto zásadně poznamenala pandemie covid-19, potvrzující mimo jiné naprosto zásadní význam digitalizace, synergií činností a spolupráce. Subjektů v České národní expozici tak letos na MSV bude už 14,“ řekl vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (ANO).

Spoluorganizátor Digitální továrny 2.0 Zdeněk Havelka ze společnosti Cerebrica vidí cíl zvládnout českou technologickou transformaci jako srovnatelný s cílem politicko-ekonomické transformace raných devadesátých let. "Česká ekonomika je z velké míry spojena s průmyslovou výrobou, a proto je nyní na rozcestí," podotkl.

Snahou organizátorů projektu Digitální továrna 2.0 je, aby se Česká republika stala laboratoří Evropy, kde se nasazují a rozvíjejí nové technologie a s nimi spojené postupy průmyslové transformace vedoucí k vyšší efektivitě a ekologicky čistému průmyslu. Ten podle tiskové zprávy organizátorů potřebuje přechod od tradičních průmyslových podniků k „technologickým pilotům“ evropské ekonomiky.

V rámci Digitální továrny 2.0 se představí firmy jako Siemens, 3Dees Industries, 4dot Mechatronic Systems, Act-in CZ, AYES, Bits4s, Bossard CZ, Cerebrica, dataPartner, Grant Thornton, Hardwario, Intemac Solutions, Leadspicker, Mark2 Corporation Czech, NeuronSW, SIDAT, SKF CZ, stoba Precizní Technika, SysTech Group, The Cloud Provider či UNIS.

Paralelně budou aktivity vystavovatelů vysílány i na Digitální stage, tedy prostoru navazujícím na expozici transformačních technologií, ve kterém vystavovatelé ukážou svá řešení a zajímavé případové studie. Archiv záznamů bude přístupný i po skončení akce.

Společně s MSV se letos koná Envitech, mezinárodní veletrh technologií pro ochranu životního prostředí. Jeho ústředním tématem bude cirkulární ekonomika, tedy systém nakládaní s odpady.

Na 62. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu přijede 1016 vystavovatelů z 35 zemí. Při 61. veletrhu v roce 2019 bylo vystavovatelů přes 1620. Pokles v prezentujících vidí ministr Havlíček i generální ředitel veletrhů Brno Jiří Kuliš v nemožnosti některých cizinců kvůli covidové situaci vycestovat z vlastních zemí.

MSV začíná na brněnském výstavišti v pondělí 8. listopadu, potrvá do pátku 12. listopadu, koná se nejen spolu s veletrhem Envitech, ale i veletrhem Transport a Logistika.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

32°C

Dnes je čtvrtek 18. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 25°C

Celá předpověď