Herec a muzikant Igor Orozovič obdržel cenu Sbírkový hrdina 2022

foto Ilustrační foto - Divadelní a filmový herec Igor Orozovič, který se rozhodl také pro hudební dráhu, 22. března 2022 v Praze pózuje fotografovi České tiskové kanceláře.

Praha - Herec a muzikant Igor Orozovič obdržel za svoji úspěšnou charitativní píseň doprovázenou videoklipem Hippokratova armáda cenu Sbírkový hrdina 2022. Ocenění, které letos Fórum dárců udělovalo v této kategorii pátým rokem, chce upozorňovat širokou veřejnost na činnost lidí, jimž není dění ve společnosti lhostejné. V minulých letech cenu získali například Olga Havlová, Božena Jirků, Zdeněk Svěrák či Jakub Voráček.

Hudebně charitativní projekt Hippokratova armáda vznikl ve spolupráci s Kontem Bariéry. Orozovič oslovil také kardiologa Petra Neužila ze spolku Sdružení pro srdeční rytmus. Přes veřejnou sbírku mohli lidé přispět na konto finanční pomoci lékařům a zdravotním sestrám. Na stejný účet šel výtěžek z poplatků a prodeje singlu.

"Toho ocenění si samozřejmě nesmírně vážím, ale patří všem, kdo se na "Hippokratovce" podíleli, protože já byl sice "generál", ale celkově nás v projektu bylo kolem stovky. Beru to hlavně jako signál a motivaci pro mě i ostatní lidstvo. Protože v kontextu současných událostí, kdy tady řádí covid, válka a ještě k tomu to máme dost nahnuté s celou naší planetou, určitě mnozí z nás řeší, jestli jejich práce a vůbec existence je smysluplná a přínosná," uvedl Orozovič.

Orozovič, který je známý především jako divadelní a filmový herec, se letos na jaře pod muzikantskou značkou Igor Orozovič & Co vydal na hudební dráhu. Písně balancující mezi žánry se svou kapelou poprvé zahrál v rámci vyprodané jarní koncertní série Když chlap svléká tmu. V březnu vydal singl Náušnice, ke kterému ve spolupráci s režisérkou Janou Hojdovou natočili videoklip.

Igor Orozovič & Co se 28. srpna představí v rámci speciálních letních koncertů, které vedle představení Meda, Werich a Marta pořádá Letní scéna Musea Kampa. "Na Letní scéně Musea Kampa hraju v představení Marta. A jelikož mám rád, když se věci propojují, a tím se násobí výsledný efekt, a jelikož mi je mezi lidmi z projektu neuvěřitelně dobře, o geniu loci nemluvě, mihnul se mi v hlavě nápad na další spolupráci. A ten nápad bavil obě strany. A tak se stalo, že na konci srpna bude na Kampě další velký koncert Když chlap svléká tmu," sdělil Orozovič.

Po nedávné premiéře Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic na své domovské scéně Národního divadla a také divadelního recitálu Marta na Letní scéně Musea Kampa se Orozovič objeví ve filmu režiséra Roberta Sedláčka Řekni to psem (premiéra 7. července) a Přání k narozeninám režisérky Marty Ferencové (premiéra 3. listopadu). V nové divadelní sezoně čeká Orozoviče v Národním divadle role Mechajla Hordubala v inscenaci Čapkova psychologického dramatu Hordubal, která vznikne v režii Michala Vajdičky. V říjnu se vydají Igor Orozovič & Co na podzimní část koncertního turné Když chlap svléká tmu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď