Házenkáři odehrají skupinu na Euru v Bratislavě, při losu budou ve třetím koši

foto Ilustrační foto - Utkání skupiny 3 kvalifikace o postup na ME 2022 házenkářů: ČR - Ukrajina, 2. května 2021 v Brně. Zleva Martin Galia z České republiky, Dmytro Ilčenko z Ukrajiny a Dominik Solák z České republiky.

Budapešť - Čeští házenkáři odehrají na lednovém mistrovství Evropy základní skupinu v Bratislavě. Při čtvrtečním losu šampionátu v Maďarsku a na Slovensku budou svěřenci trenéra Rastislava Trtíka ve třetím ze čtyř košů. Informovala o tom evropská federace EHF.

Český celek postoupil na závěrečný turnaj z druhého místa v kvalifikační skupině a věřil, že by se mohl dostat do druhého losovacího koše. Podle žebříčku EHF, který byl aktualizován na základě výsledků v kvalifikaci, ale reprezentanti nakonec figurují ve třetím koši.

Spolu s Čechy v něm jsou také domácí Slovensko, Bělorusko, Island, Francie a Severní Makedonie. Na tuto pětici národní tým v základní skupině šampionátu určitě nenarazí.

V úvodní fázi se nepotká ani se čtveřicí Chorvatsko, Maďarsko, Slovinsko a Německo, kterou pořadatelé stejně jako Česko a Slovensko už dopředu zařadili přímo do jednotlivých skupin. Naopak reprezentanti si mohou zopakovat souboje z kvalifikace s Ruskem a Ukrajinou, které figurují ve druhém a čtvrtém koši.

Národní tým byl umístěn do skupiny E, která se odehraje v Bratislavě. Slováci se představí ve skupině F v Košících. Z prvního koše dostane český tým Španělsko, Norsko nebo Portugalsko, z druhého pak kohokoliv kromě Maďarska. Zatím není jasné, zda vzhledem ke koronavirové pandemii budou moci být na zápasech fanoušci.

Závěrečného turnaje se zúčastní 24 týmů, které los rozdělí do šesti čtyřčlenných skupin. Do další fáze, kterou jsou dvě šestičlenné skupiny, postoupí vždy první dva celky. Finále se odehraje 30. ledna v Budapešti. Tamtéž se uskuteční ve čtvrtek od 17:00 los.

Český tým se na mistrovství Evropy představí potřetí za sebou, vloni obsadil 12. místo a v roce 2018 šestou příčkou vyrovnal maximum v samostatné historii. Od roku 2008 chyběl národní celek na Euru jen jednou.

Rozdělení do losovacích košů:

Koš 1: Španělsko, Chorvatsko, Norsko, Slovinsko, Německo, Portugalsko.

Koš 2: Švédsko, Maďarsko, Rusko, Dánsko, Srbsko, Rakousko.

Koš 3: Slovensko, Bělorusko, Island, ČR, Francie, Severní Makedonie.

Koš 4: Nizozemsko, Černá Hora, Ukrajina, Polsko, Bosna a Hercegovina, Litva.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je středa 5. května 2021

Očekáváme v 1:00 5°C

Celá předpověď