Hasiči zůstávají u lesa, který začal u Plzně hořet v pondělí

foto Hasiči zasahují u požáru lesa okolo vrchu Krkavec nedaleko obce Chotíkov u Plzně, který začal hořet 22. dubna 2019.

Plzeň - Na místě požáru na severním okraji Plzně, kde od pondělního odpoledne hořel Chotíkovský les za sídlištěm Lochotín, hasiči stále pracují. Dnes se snížil počet zasahujících jednotek z 13 na čtyři. Hasiči stále do hloubky prolévají vodou lesní hrabanku, aby zlikvidovali všechna skrytá ohniska. Od 21:00 zůstanou na místě dvě jednotky na dohled, o dalším postupu se rozhodne ve středu ráno. Čas ukončení zásahu zatím nelze určit, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Oheň v pondělí zasáhl plochu asi šesti hektarů, dostal se i do korun stromů. Hasiči ho po několika hodinách dostali pod kontrolu. K hašení využili i vrtulník, který do večerních hodin dvacetkrát vyprázdnil na požářiště osmisetlitrový vak s vodou. Podle předběžných odhadů způsobil oheň škodu asi 900.000 korun. Celou noc byli hasiči na místě, oheň se dnes občas objevil na různých místech, je ale lokalizovaný.

S ohněm bojovaly v pondělí desítky hasičů z 16 jednotek, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu.

Do akce nasadili hasiči dron městské organizace Správy informačních technologií města Plzně, který pořizoval záběry požáru termokamerou. Dnes opět dron pořídil videozáběry z místa požáru. Sloupec dýmu byl v pondělí vidět zdálky ze všech stran Plzně. V České republice platí výstraha meteorologů před požáry kvůli suchému a teplému počasí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 16°C

Celá předpověď