Hasiči zabezpečili dům po výbuchu, vyšetřování pokračuje

foto Výbuch v rodinném domě ve Strahovicích na Opavsku nepřežil 8. srpna 2019 jeden člověk. Při výbuchu se část domu zřítila.

Strahovice (Opavsko) - Moravskoslezští hasiči dokončili zabezpečení trosek domu, který ve Strahovicích na Opavsku ve čtvrtek odpoledne značně poškodil výbuch. Zabezpečení bylo nutné, aby na místě mohlo pokračovat policejní vyšetřování. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Policisté v pátek odpoledne práci na místě výbuchu přerušili. Příliš je ohrožovaly visící trosky stěn. Hasiči je museli zbourat. Dnes na místo přijeli se speciální technikou, pomocí které objekt stabilizovali. Nyní může pokračovat vyšetřování. Po jeho ukončení hasiči zbourají ještě část poškozené budovy. "Jestli se bude demolovat celá, ale ještě musí rozhodnout statik," řekl Kozák.

K možným příčinám výbuchu se zatím policejní mluvčí Petr Směták nechtěl vyjadřovat, podle něj by šlo o spekulace. Uvedl ale, že existují dvě nejpravděpodobnější verze - výbuch munice, nebo plynu. Žádnou ale policie nyní nemůže potvrdit. "Musíme počkat na výsledky znaleckých posudků," uvedl.

Neštěstí se stalo ve čtvrtek po 17:00. "Ještě před příjezdem záchranářů se dvěma osobám, které při výbuchu neutrpěly žádné poranění, podařilo dostat z rodinného domu ven. Další osoba byla nalezena v domě v místě výbuchu, její stav byl bohužel neslučitelný se životem," řekl Směták. Mrtvý byl v suterénu. Sousedé v pátek řekli, že muž hledal a sbíral válečnou munici.

Po výbuchu několik minut hořelo, na místě zasahovalo šest jednotek hasičů. Z okolních tří rodinných domů bylo evakuováno deset lidí. Vrátit domů se mohli už ve čtvrtek večer. Podle něj byla poničena čtvrtina domu. Na místě zasahovali policejní pyrotechnici, psovod i policejní krizový intervent.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je sobota 7. prosince 2019

Očekáváme v 5:00 6°C

Celá předpověď